مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

شفافیت بودجه های حمایتی یکی از ضرورت های سیاست گذاری رفاه اجتماعی است

مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی, حسین فتحی, معافیت مالیاتی, سامانه پایا و ساتنا,شفافیت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی،مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تشریح تبصره 17 قانون بودجه سال 99  در قانون بودجه کشور گفت : با عنایت به دستور معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز هماهنگیهای به عمل آمده با بانک مرکزی و در اجرای جز (1) بند (ح) تبصره 17 قانون بودجه، کلیه موسسات خیریه می بایست در هنگام پرداخت های کمک یا حمایت خود از اشخاص ، صرفا از طریق سامانه پایا و ساتنا به درج کد 24 رقمی در قسمت شناسه پرداخت اقدام نمایند.

حسین فتحی افزود: براساس تصویب بند ح تبصره 17 قانون اساسی برای تحقق و یکپارچگی اطلاعات حمایتی دستگاهها و نهادهای حاکمیتی(دولتی و غیر دولتی ) و مردمی برداشته شده است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اهمیت اجرای این قانون در جهت معافیت مالیاتی موسسات خیریه خاطر نشان کرد: براساس مفاد جز (1) بند (ح) تبصره 17 قانون بودجه آن بخش از هزینه های موسسات خیریه خصوصی که به اشخاص پرداخت می شود تنها در صورت ثبت نام در سامانه مذکور از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: این کد شامل عدد 110 در ابتداء و سپس عدد11 رقمی شماره ثبت موسسه خیریه و در انتها شماره موبایل رابط موسسه بدون در نظر گرفتن صفر اول میباشد.

فتحی تصریح کرد: بر اساس این تبصره در قانون بودجه سال 99 کلیه دستگاههای موضوع ماده 29 قانون ششم توسعه از جمله نهادهای غیر دولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می کند مکلفند تمامی حمایت ها و کمکهای خود را به تفکیک شماره کد ملی فرد دریافت کننده حمایت در سامانه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ثبت نمایند و به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاست های حمایتی اطلاعات سامانه در اختیار تمام دستگاههای فوق قرار می گیرد و زمینه دارای ارائه حمایت های فراگیر و اثربخش و جلوگیری از سوء استفاده از حمایت های موجود را فراهم می آورد.

وی با اشاره به امکان استعلام افراد دریافت کننده حمایت ابراز کرد: پس از ثبت اطلاعات ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مکلف است امکان استعلام استحقاق سنجی افراد دریافت کننده حمایت را در اختیار نهادهای حمایت کننده قرار دهد.

فتحی در پایان اعلام کرد: تصویب بند ح تبصره 17قانون بودجه سال 99 گام اساس برای تحقق و یکپارچگی اطلاعات حمایتی دستگاهها و نهادهای حاکمیتی (دولتی و غیر دولتی) و مردمی است و زمینه را برای ارائه حمایت های فراگیر و اثربخش و جلوگیری از سوء استفاده از حمایت های موجود فراهم می آورد.


۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۲۶,۱۰۲
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی, حسین فتحی, معافیت مالیاتی, سامانه پایا و ساتنا,شفافیت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید