شمار زنان خانه دار بیمه شده تامین اجتماعی در زنجان به هفت هزار نفر رسید

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت : در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده ، تاکنون بالغ برهفت هزار نفر از زنان خانه دار در این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند
شمار زنان خانه دار بیمه شده تامین اجتماعی در زنجان به هفت هزار نفر رسید
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، مسعود علیاری افزود : زنان خانه دار و حتی زنان مجرد می توانند برای استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی با مراجعه به شعب وکارگزاریهای این سازمان به صورت خود اظهاری با عنوان خانه دار و انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات قانونی سازمان تامین اجتماعی در زمینه های درمان از کارافتادگی و بازنشستگی بهره مند شوند .
وی اظهارکرد: هدف از اجرای این طرح  زیر پوشش قراردادن زنان خانه دار زیر چتر سازمان تامین اجتماعی است تا این قشر بتوانند با پرداخت حق بیمه بعد از گذشت مدتی معین از این پشتوانه استفاده کنند .
علیاری با بیان اینکه اغلب زنان خانه دار اطلاعات کافی از اجرای این طرح را ندارند، افزود: باید با اطلاع رسانی های مناسب زمینه آگاهی این قشر را فراهم کرده تا این عزیزان از فرصت ایجاد شده بهره مند شوند.
وی با بیان این که زنان خانه دار 18 تا 50 سال می توانند متقاضی بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی شوند ، گفت : نرخ حق بیمه برای این قشر به انتخاب خود بیمه شده از 12 ، 14 و 18 درصد است که بسته به نوع خدمات می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند .
۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱
تامین اجتماعی استان |
کد خبر : ۲۲۶,۱۱۰
کلیدواژه ها: علیاری,اداره کل تامین اجتماعی زنجان,بیمه زنان خانه دار,حمایت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید