در دومین جلسه شورای هماهنگی استان تهران تاکید شد:

برقراری هرچه سریعتر مقرری بیمه بیکاری افرادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند

جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به منظور ایجاد هماهنگی جهت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود و اجرای مطلوبتر وظایف و مأموریت‌های ادارات عضو این شورا در برنامه عملیاتی سال 1399با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی و نمایندگان بانکهای زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران برگزار شد.
جلسه شورای هماهنگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در دومین جلسه شورای هماهنگی پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و رییس این شورا ضمن توصیه های بهداشتی و رعایت پروتکل های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیان کرد: در شرایط کنونی که این بیماری مسبب بیکاری گسترده نیروی کار شده است امیدوارم مصوبات اینگونه جلسات به نتایج و تصمیم گیری های کارگشا برای آن تعداد کارگرانی که کار خود را از دست داده اند منجر شود. همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ضرورت توجه به این شرایط و گروه هایی که متاثر از شیوع ویروس کرونا خصوصا در مورد کارگرانی که بیمه شده هستند ولی شرایط لازم را برای دریافت بیمه بیکاری ندارند و یا کارگرانی که اصلا بیمه نیستند و در بخش غیر رسمی کار می کنند دستورات موکدی صادر فرمودند. در این راستا روشن است که سازمان ها، صندوق ها و بانک ها بر اساس منطق اقتصادی و محاسبات دقیق مالی کار می کنند ولی شرایط کنونی ایجاب می کند برای عبور از این مرحله دشوار و بحرانی تصمیمات عملی اتخاذ کنند و تعهدات مالی را بر عهده گیرند. 

وی سازمان تامین اجتماعی را سازمان اصلی و قانونی پرداخت بیمه بیکاری دانست و تصریح کرد: این سازمان تاکنون نسبت به پرداخت بیمه بیکاری به تعدادی از بیکار شدگان ناشی از تاثیر بیماری کرونا اقدام کرده است. البته سرعت رسیدگی به پرونده ها و پرداخت ها با سرعت و شدت بیکاری متناسب نبوده و بایستی با سرعت بیشتری نسبت به این امر اقدام شود. با توجه به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رضایت مردم و پیشگیری از نارضایتی‌ها لازم است هرچه سریع تر پرونده ها رسیدگی و به اتخاذ تصمیم و اجرا منتهی شود.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از نگرانی در مورد وضعیت معیشتی افرادی که به طور قانونی مشمول دریافت بیمه بیکاری نبوده اند، گفت: این افراد را می توان در دو گروه دسته بندی کرد، گروه اول افراد بیمه شده ای که شرایط احراز بیمه ندارند، برای این افراد می‌توان از بیمه بیکاری استفاده کرد یا به صورت وام قرض الحسنه با شرط پرداخت اقساطی پس از اعاده به کارگروه دوم کارگرانی که بیمه شده نیستند و صندوق ها و بانک ها می توانند تعهد پرداخت وام با مبلغی که مشخص می شود و با مدتی که در مورد آن تصمیم گیری می شود، بر عهده گیرند.

شایان ذکر است: در این جلسه مدیران حاضر پس از بحث و تبادل نظر به ارائه پیشنهادهایی در راستای برقراری سریعتر مقرری بیمه بیکاری افرادی که پرونده‌ آنها تحت بررسی سازمان تامین اجتماعی هستند، پرداختند.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۲۶,۱۶۶
کلیدواژه ها: جلسه شورای هماهنگی,دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان تهران,پروانه رضایی بختیاری,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید