مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم: رفع کمبود نیروی کار در واحدهای تولیدی استان قم ضروریست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در برنامه رادیو تلویزیونی بی تعارف از شبکه استانی نور اعلام کرد: در حال حاضر در واحدهای تولیدی استان قم کمبود نیروی کار ساده داریم و بیکاری در بین فارغ التحصیلان از نرخ بالایی برخوردار است.
استان قم,نیروی کار,وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی,نرخ بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم در برنامه رادیویی تلویزیونی بی تعارف صدا و سیمای مرکز استان قم گفت: نرخ بیکاری در سال ۹۸ در استان قم تک رقمی بوده و این نرخ با توجه به شیوع بیماری کرونا رشد داشته است، ولی بعد از ماه رمضان شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بودیم.

وی افزود: نرخ بیکاری ما در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان نسبت به سنوات گذشته مقدار خیلی کمی افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در واحدهای تولیدی استان قم کمبود نیروی کار ساده را شاهد هستیم و بیکاری بیشتر در بین فارغ التحصیلان وجود دارد که این امر حاکی از عدم همخوانی نظام آموزشی با بازار کار است.

مصطفی کاویانی در  خصوص بیمه بیکاری اظهارکرد: درخواست بیمه بیکاری در استان قم  بعد از شیوع کرونا بسیار افزایش یافت و پرداخت بیمه بیکاری آن ایام که از ۱۱ اسفند ۹۸ تا دهم خرداد ۹۹ از طرف ستاد کرونا مشخص شده بود توسط ستاد کرونا انجام شد که معادل ۵۵ درصد حقوق بود اما در اوایل خرداد ۹۹ شاهد کاهش شدید درخواست برقراری مقرری بیمه بیکاری در استان بودیم و در حال حاضر نیز بعد از تفویض پرداخت بیمه بیکاری به استانها شاهد  عادی شدن جریان پرداخت این مقرری به کارگران هستیم.

 

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۵
کد خبر : ۲۲۶,۲۴۴
کلیدواژه ها: استان قم,نیروی کار,وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی,نرخ بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید