در جلسه شورای هماهنگی استان فارس عنوان شد: توجه به فرهنگ کار باعث افزایش بهره‌وری در تولید می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه به فرهنگ کار باعث افزایش بهره‌وری در تولید می شود .
عدم توجه به فرهنگ کار باعث کاهش بهره‌وری در تولید می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، شهریار احمدبیگی در جلسه شورای فرهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس افزود: فرهنگ کار به شکل واقعی و شایسته در کشور ما نهادینه نشده است.

وی ادامه داد: ارتقاء فرهنگ کار در سطح کشور نیازمند عزم ملی و همگانی است.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: هرجایی که فرهنگ و اقدامات حول این محور فعال باشد به سایر حوزه ها نیز می‌توان امیدوار بود.

وی ادامه داد: سند نهضت ملی ارتقاء فرهنگ کار در سطح کشور تدوین شده و پیش‌بینی می‌شود که تا اسفندماه امسال با رونمایی از آن، این سند به مرحله اجرا در آید.

احمدبیگی اضافه کرد: در قالب اجرای سند نهضت ملی ارتقاء فرهنگ کار همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله آموزش و پرورش ،وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین رسانه‌ها وظیفه دارند بدین نحو که آموزش‌های مورد نیاز پیرامون ارتقاء فرهنگ کار از سطح مدارس آغاز و تا دوران سربازی و دانشگاه نیز ادامه خواهد یافت و فرهنگ کار به شکل زیربنایی در جامعه نهادینه خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه استان فارس در حوزه اقدامات فرهنگی رتبه برتر را در سطح کشور به دست آورده است، گفت: در این استان اقدامات ارزشمندی در حوزه فرهنگ کار انجام شده که از این بابت شایسته تقدیر است.

وی اظهار کرد: فارس مهد فرهنگ ایران زمین و فرهنگی ترین استان کشور بشمار می‌رود زیرا تاریخ و ادبیات ایران در این خطه شکل گرفته است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه این نشست گفت: مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ بر موضوعات سیاسی و اقتصادی اولویت دارد زیرا تا مشکلات فرهنگی رفع نشود هرگز نمی‌توان سایر چالش‌های جامعه را برطرف کرد.

سهراب مختاری با اشاره به اقدامات فرهنگی استان فارس افزود: سند فرهنگ کار و تلاش در این استان با کمک دانشگاه شیراز با 122 برنامه عملیاتی تدوین شده است.

وی ادامه داد: امید است با تصویب هرچه سریعتر  این سند فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی استان و با هدایت و راهبری مدیران ارشد استان جهت  ابلاغ و اجرای تمام برنامه‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و با یک عزم استانی با اجرای این سند فرهنگ  اسلامی در کار را رشد دهیم و از قبل آن بهره وری در تولید را در استان بالا ببریم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان این مطلب که فرهنگ کار نیازمند ابتکار،تلاش، پشتکار،وقت شناسی و نظم است،گفت: با ارتقاء فرهنگ کار اثرگذاری و بهره وری نیز افزایش خواهد یافت که با اتکا به این توانایی‌ها می‌توان به راحتی مشکلات جامعه را رفع و همچنین تحریم ها را نیز بی اثر کرد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقاء سطح فرهنگ کار اسلامی نیز گفت: نقش حوزه فرهنگی و خصوصا بسیج در این زمینه بسیار سازنده است و باید تلاش شود که حلقه های صالحین،این شجره طیبه به حلقه صالحین کار و تلاش تبدیل شود.

مختاری ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم که از توان تشکلات کارگری در راستای ارتقاء فرهنگ کار استفاده شود بگونه ای که در دل این تشکلات خانه‌های فرهنگ کار ایجاد و به نوعی تلاش ها به سمت افزایش سطح فرهنگ کار هدایت شود.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۲۶,۲۷۲
کلیدواژه ها: عدم,توجه,به,فرهنگ,کار,باعث,کاهش,بهره‌وری,در,تولید,می‌شود

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید