شناسایی حدود 12 هزار کارگر فاقد مسکن در استان زنجان

مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حسب دستور مقام عالی وزارت در خصوص طرح ملی تامین مسکن کارگران، ۱۱ هزار و ۹۳۵ نفر از کارگران فاقد مسکن شناسایی شدند .
شناسایی حدود 12 هزار کارگر فاقد مسکن در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ،‌محمد رضا یوسفی در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت متبوع در استان که با حضور معاون وزیر در محل شرکت شیر پگاه زنجان برگزار شد، عنوان کرد: نقش اقتصادی مسکن در سبد خانوار و جایگاه آن در کسب رضایتمندی اجتماعی و نیز لزوم مداخله دولت در ایجاد تعادل در نظام عرضه و تقاضا در بازار مسکن، حسب دستور مقام عالی وزارت در خصوص طرح ملی تامین مسکن کارگران و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، طبق اقدامات صورت گرفته در این زمینه ۱۱ هزار و ۹۳۵ نفر از کارگران فاقد مسکن شناسایی شدند .
یوسفی افزود: تعداد ۱۹۵ نفر از زنان سرپرست خانوار و ۷۹۱ نفر از کارگران که جز سه دهک پایین جامعه هستند نیز جزء افراد فاقد مسکن در آمار قرار گرفته اند.
مطابق دستور وزیر تعاون
، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر توانمندسازی تعاونی‌های مصرف و مسکن کارگری با همکاری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای دسترسی کارگران کشور به بخش کالاهای اساسی و مسکن ارزان قیمت، بر خود وظیفه می دانیم از قشر زحمتکش کارگران حمایت و پشتیبانی نموده و گامی مثبت در ایجاد انگیزه ، روحیه امید و نشاط و همچنین گشایش در امور آنان برداریم.


۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸
اداره_کل_تعاون_کار_زنجان |
کد خبر : ۲۲۶,۳۲۰
کلیدواژه ها: یوسفی,مدیرکل_تعاون_کارزنجان,شورای_هماهنگی,کارگران_فاقد_مسکن

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید