مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به نقش سند اجرایی اشتغال در استان از کاهش نرخ بیکاری خبر داد .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی در نشست با فرماندار جدید شهرستان هرسین در تبیین برنامه های ایجاد اشتغال پایدار، حمایت و صیانت از اشتغال های موجود در شهرستان هرسین بیان کرد: دولت به منظور حمایت از اشتغال موجود مبلغ 5 میلیارد تومان تسهیلات ویژه به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و حفظ ۶80 فرصت شغلی به ازای هر نفر 8 تا ۱۶ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت دو ساله و تنفس سه ماهه پرداخت کرده است.

وی در خصوص نقش سند اجرایی اشتغال در کاهش نرخ بیکاری استان، بیان کرد: در سند اجرایی اشتغال استان برای سال 98 و 99 به ترتیب 3 و 2 و نیم درصد کاهش نرخ بیکاری استان پیش بینی شد که خوشبختانه بر اساس داده­ های آماری مرکز آمار ایران در پایان سال 98 کاهش 3 و یک دهم درصدی نرخ بیکاری استان رقم خورد و برای امسال نیز امیدواریم به اهداف پیش بینی شده برسیم.

حسن عزیزی، افزود: برای سال جاری 2922 فرصت شغلی به طور ناخالص برای شهرستان هرسین در سند اجرایی اشتغال پیش بینی شده است که تاکنون 1611 فرصت شغلی ناخالص بر اساس گزارش سامانه رصد محقق شده است.

وی تشکیل شرکت های تعاونی عمران شهرستانی را با توجه به حوزه عملکرد وسیع ، از اولویت های مهم وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و ظرفیتی در راستای ایجاد اشتغال دانست و ادامه داد: فعالیت این تعاونی ها سبب تسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی می شود.

وی افزود: تمام تلاش مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و شهرستان در حوزه روابط کار تنش زدایی و کاهش اختلافات در جامعه کار و تلاش است تا واحدهای تولیدی در شرایط اقتصادی فعلی بتوانند با آرامش بیشتر، تمرکز خود را به امر تولید معطوف نمایند.

عبادالله کنجوریان فرماندار شهرستان هرسین نیز در این دیدار با تشکر از حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و معاون اشتغال ایشان در شهرستان هرسین آمادگی فرمانداری را برای تعامل با اداره کل، در بخش های مختلف به ویژه حوزه اشتغال و تشکیل هر چه سریعتر شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی اعلام نمود.

فرماندار شهرستان هرسین در ادامه بیان داشت: با فراهم نمودن زمینه سرمایه­گذاری و فعالیت اقتصادی در شهرستان، از کسانی که هدفشان تولید و ایجاد اشتغال است، حمایت می کنیم.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۶,۴۸۴
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه,سامانه رصد,تسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید