پرداخت 1044 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا در استان همدان گفت: تاکنون 1044 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در بانکهای عامل به تعداد 9493 فقره پرونده و در راستای صیانت از اشتغال 12038 نفر پرداخت شده است.
پرداخت 1044 میلیارد ریال تسهیلات کرونا به تعداد 9493 متقاضی در استان همدان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان،احمدتوصیفیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا در استان همدان گفت: تاکنون 1044 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در بانکهای عامل به تعداد 9493 فقره پرونده و در راستای صیانت از اشتغال 12038 نفر پرداخت شده است.
توصیفیان در تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و اثرگذاری آن بر فعالیت برخی از صنوف و کسب و کارها دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و حمایت از کارگران، پرداخت تسهیلات حمایتی با نرخ سود ترجیحی 12درصد را مصوب کرد تا در اختیار بنگاه‌های خدماتی و تولیدی آسیب دیده از کرونا قرار گیرد. پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی 14رسته منتخب از نیمه خرداد ماه آغاز شده و مشمولان برای گرفتن وام به بانک‌ها معرفی شده‌اند.
وی افزود: نرخ سود تسهیلات 12درصد و دوره بازپرداخت تسهیلات، با احتساب دوره تنفس از اول آبان ماه و به مدت دو سال است. وثایق و تضامینی که برای دریافت تسهیلات از سوی بانک‌ها دریافت می‌شود، متفاوت و با ارائه سفته و معرفی ضامن خواهد بود و سقف مبلغ سفته نیز 1.5 برابر اصل سود تسهیلات است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ضمن اشاره به تسهیل دولت و بانکها در تضامین و وثایق این گونه تسهیلات گفت: تسهیلات تا سقف 16میلیون تومان، نیازمند سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک و تسهیلات 16میلیون تا 48میلیون تومانی نیازمند سفته متقاضی یا چک به همراه یک ضامن است. تسهیلات 48تا 160میلیون تومانی، به سفته متقاضی یا چک با دو ضامن نیاز دارد. برای وام 160تا 200میلیون تومانی ارائه سفته متقاضی یا چک به همراه سه ضامن لازم است و برای درخواست تسهیلات بالاتر از 200 میلیون تومان هم ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت یا به تشخیص بانک ارائه وثیقه‌های متعارف موردنیاز است.
توصیفیان تصریح کرد: تاکنون 1938 میلیارد ریال تسهیلات درخواستی به بانکهای عامل معرفی شده است که تاکنون 1044 میلیارد ریال با تعداد 9493 فقره پرونده و و در راستای صیانت از اشتغال 12038 نفر تسهیلات در بانکهای عامل پرداخت شده است؛ همچنین تعداد 5876 طرح با اشتغال 9068 نفر و  مبلغ 895  میلیارد ریال در حال تکمیل مدارک و اخذ تسهیلات از بانکهای استان هستند که ضروری است کلیه عزیزان بانکهای عامل ضمن اخذ و تکمیل مدارک متقاضیان، نهایت تلاش را با توجه به مهلت محدود باقیمانده پرداخت تسهیلات تا پایان آبان ماه داشته باشند .
۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۲۶,۵۷۰
کلیدواژه ها: احمدتوصیفیان,پرداخت تسهیلات کرونا,واحدهای آسیب دیده از کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید