بیش از ۳۴ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نوزدهمین نشست شورای اشتغال عنوان گفت: بیش از ۳۴ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه ایجاد شده است.
بیش از ۳۴ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، نوزدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و تنی چند از مدیران اقتصادی با رعایت پروتکل­های بهداشتی و همزمان فرمانداران شهرستان های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در این نشست ضمن ارائه گزارشی پیرامون چکیده طرح آمارگیری نیروی کار و گزارش سازمان جهانی کار از پایش ششم آثار شیوع کرونا بر بازار کار جهان، گفت: 94 درصد کارگران جهان تحت تاثیر محدودیت های پیشگیرانه شیوع بیماری کرونا قرارگرفته اند که 32 درصد آنها با تعطیلی فعالیت های اقتصادی به جز در بخش های ضروری اقتصاد مواجعه شده اند.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه این گزارش با مطلوب ارزیابی کردن روند اجرای سند اشتغال استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۴ هزار شغل ایجاد شده است.

وی افزود: براساس سند اشتغال باید امسال با ایجاد ۴۷ هزار فرصت شغلی نرخ بیکاری در استان ۲.۵ درصد کاهش پیدا کند.

وی با بیان این که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴ هزار شغل در استان کرمانشاه ایجاد شده است، افزود: تاکنون ۷۴ درصد چشم انداز سند اشتغال استان برای امسال محقق شده است.

حسن عزیزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ناشی از کرونا پرداخت شده است که کل اعتبار در نظر گرفته شده تسهیلات کرونایی برای استان ۳۳۱ میلیارد تومان است.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در این جلسه بیان کرد: یکی از مهمترین جلسات شورای اشتغال و برنامه ریزی استان است که عوامل منجر به ایجاد اشتغال و سیاست گذاری ها بررسی می شود و برنامه ریزی لازم در این زمینه صورت می گیرد.

وی افزود: براساس برنامه ای که برای کاهش بیکاری در استان تدوین شده است باید طی امسال ۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که خالص آن منجر به کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان شود، ثبت آماری نشان می دهد براساس برنامه پیش می رویم و امیدواریم تا پایان سال این مهم محقق شود.

این مسئول تاکید کرد: حفظ اشتغال موجود یکی از برنامه های مهم و جدی ما است و امیدواریم همه دستگاه ها در این راستا کمک کنند.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا تا ۲ ماه آینده تمدید شده و پیشنهاد تمدید این تاریخ تا پایان سال نیز مطرح است، گفت: مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی باید در زمینه پرداخت تسهیلات کرونا تسریع کنند.

هوشنگ بازوند، همچنین از روند بازسازی بافت فرسوده در استان انتقاد کرد و گفت: روند بازسازی بافت فرسوده در کرمانشاه نسبت به دیگر استان های کشور مطلوب نیست از این رو باید آسیب شناسی لازم در این زمینه انجام شود.
وی یادآور شد: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، وضعیت بازسازی بافت فرسوده در استان های همجوار کرمانشاه به مراتب از کرمانشاه بهتر است که باید این فاصله جبران شود.

در این جلسه همچنین گزارشی از اخذ تسهیلات اشتغالزا موضوع بند الف  تبصره ۱۸ قانون بودجه برای پروژه های نیمه کاره و طرح های توسعه  توسط  معاونین میراث فرهنگی و راه و شهرسازی ارائه شد.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۶,۶۳۸
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,شورای اشتغال استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید