مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم:

تناسب نداشتن رشته های دانشگاهی با نیاز بازار دلیل عدم استقبال از مهارت آموزی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان قم گفت: یکی از دلایل عدم استقبال فارغ التحصیلان از مهارت آموزی، تناسب نداشتن رشته های تحصیلی دانشگاهها با نیاز بازار و مراکز تولیدی است.
تناسب نداشتن رشته های دانشگاهی با نیاز بازار دلیل عدم استقبال از مهارت آموزی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: متاسفانه بالاترین نرخ بیکاری امروز متعلق به فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی در کشور و به ویژه در استان قم است که باید برای حل این معضل برنامه ریزی کافی صورت بگیرد .

کاویانی همچنین در این جلسه به ارائه گزارشی از موضوع تسهیلات کرونایی پرداخت و تلاش دستگاههای ذیربط  در خصوص اعطای تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا و اقدامات رفاهی صورت گرفته و برنامه ریزی شده را قابل تقدیر دانست.

وی تصریح کرد: توجه به معیشت پرسنل مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان یک اولویت بوده و تقویت تعاونی های موجود در سطح ادارات تابعه با هدف توسعه بخش تعاون و تأمین رفاه کارکنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در ابتدای این جلسه محمود تقی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به شرایط خاص جامعه و شیوع ویروس کرونا به تبیین برنامه ها و اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای طی هفت ماهه اول سال جاری پرداخت.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
کد خبر : ۲۲۶,۶۴۶
کلیدواژه ها: کاویانی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم،مهارت آموزی,رشته های دانشگاهی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید