مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در نشست با بازرسان کار:

ضرورت استفاده از ابزارهای آموزشی و فرهنگ سازی در جهت کاهش حوادث ناشی از کار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر ضرورت استفاده از ابزارهای آموزشی از جمله تهیه فیلم و کلیپ های آموزشی و فرهنگ سازی از طرق مختلف در راستای کاهش حوادث ناشی از کار تاکید کرد.
ضرورت استفاده از ابزارهای آموزشی و فرهنگ سازی در جهت کاهش حوادث ناشی از کار

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، هادی ابراهیمی در نشست با بازرسان کار این اداره کل افزود: بازرسان کار نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دارند و هر چه نظارت دقیق تر باشد موجب کاهش حوادث ناشی از کار در محیط های کارگری خواهد شد.

وی اظهارکرد: بازرسان کار در بازرسی از محیط های کاری بر اجرای دقیق قوانین و دستور العمل ها نظارت داشته باشند و کارگاههای مشکل دار را شناسایی و موارد نقض اصول ایمنی را به مسوولان ایمنی اعلام کنند که نتیجه آن صیانت از نیروی انسانی و کاهش حوادث ناشی از کار خواهد بود.

ابراهیمی اضافه کرد: کارگاههای پرخطر در اولویت بازرسی قرار گیرند و تذکرات بازرسان در مرحله اول با رویکرد ارشادی باشد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به شرایط حساس کشور به دنبال شیوع کرونا، گفت: تدابیر ویژه ای جهت پیشگیری، مقابله و صیانت از نیروی انسانی شاغل در کارگاهها صورت گرفته و بازرسان کار در بازرسی از بنگاهها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از بیماری کرونا، توصیه ها و آموزش های لازم را انجام دهند.

۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۲۲۶,۶۶۰
کلیدواژه ها: فرهنگ سازی جهت کاهش حوادث کار,رعایت موارد ایمنی در کارگاهها,صیانت از نیروی کار,رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های کارگری,هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید