۳۶۵ کودک بی سرپرست از ابتدای سال جاری در بهزیستی البرز پذیرش شدند

مدیرکل بهزیستی استان البرز از پذیرش و نگهداری ۳۶۵ کودک بدسرپرست و بی سرپرست طی سال جاری در این استان خبر داد.
۳۶۵ کودک بی سرپرست از ابتدای سالجاری در بهزیستی البرز پذیرش شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، اسدالله حیدری به مناسبت نهم نوامبر مصادف با ۱۹ آبان ماه روز فرزندخواندگی افزود :  این کودکان از سن صفر تا ۱۸ سال در ۲۴ مرکز شبه خانواده معاونت اموراجتماعی بهزیستی استان البرز به دلیل بی سرپرستی و بدسرپرستی پذیرش و نگهداری می شوند که از این تعداد تاکنون ۳۵فرزند به فرزندخواندگی و امین موقت واگذار شده اند.

وی ادامه داد : فرزندان تحت سرپرستی بهزیستی  تا ۱۶ سالگی می توانند به خانواده های متقاضی واگذار  شوند اما به دلیل تمایل اکثر خانواده ها به جنسیت خاص، فرزندان با گروه سنی نوزاد  یا زیر سن پنج سال ، خانواده ها ممکن است چندین سال پشت نوبت فرزندخواندگی باشند.

حیدری گفت : متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می شوند که اولویت واگذاری فرزند به ترتیب برای زوجین نابارور،خانم های مجرد بالای سی سال فاقد فرزند، زوجین دارای فرزند است.

وی یادآورشد : عمده متقاضیان از گروه اول یا همان زوجین نابارور هستند و در قانون شرایطی پیش بینی شده  که از مهم ترین آنها می توان به ایرانی بودن زوجین ،فاقد محکومیت کیفری بودن،صلاحیت اخلاقی ،تمکن مالی ،سلامت جسم و روان و عدم اعتیاد اشاره کرد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت : زوجین متقاضی برای ثبت نام  باید به سامانه ملی فرزند خواندگی مراجعه کرده و پس از مطالعه قوانین و مقررات و بخش سوالات متداول نسبت به ثبت نام اولیه خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد : زوجینی که تمایل به پذیرش فرزند نیازمند درمان و یا فرزند با گروه سنی بالای ۷ سال و همچنین امین موقت داشته باشند در اولویت واگذاری فرزند قرار خواهند داشت.

 


۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۶,۷۵۴
کلیدواژه ها: پذیرش ۳۶۵ کودک بی سرپرست از ابتدای سالجاری در بهزیستی البرز,اسدالله حیدری,مدیرکل بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید