۳۹۰ سهمیه اشتغال طرح مشوق بیمه‌ای به استان قزوین اختصاص یافت

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: طبق جدول توزیع استانی سهم اشتغال طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایی برای بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی، ۳۹۰ سهمیه به استان قزوین اختصاص یافته است.
۳۹۰ سهمیه اشتغال طرح مشوق بیمه‌ای به استان قزوین اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: طبق جدول توزیع استانی سهم اشتغال طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایی برای بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی، ۳۹۰ سهمیه به استان قزوین اختصاص یافته است.

رضا گروسی افزود:دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی در راستای اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چهارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد:تحرک بخشی به بازار کل کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از اهداف این طرح است.

گروسی گفت: در این طرح، کارفرمایانی که نیروی جدید جذب کنند علاوه بر نپرداختن حق الزحمه کارورز به مدت سه ماه، از معافیت بیمه‌ای پرداخت حق بیمه کارفرمایی به مدت دو سال به میزان ۲۳ درصد نیز برخوردار می‌شوند.

وی گفت:دانش آموختگان دانشگاهی با مقطع کارشناسی و بالاتر و حداکثر ۳۸ سال سن با گذراندن سه ماه دوره کارورزی می‌توانند با شرکت در این طرح ضمن آشنایی با مهارت‌های عملی، موقعیت مناسبی را برای کسب فرصت‌های شغلی به دست آورند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در این طرح، کلیه مطالبات کارورز و کارفرما از سوی دولت پرداخت می‌شود و متقاضیان می‌توانند درصورت واجد الشرایط بودن به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مراجعه کنند.

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷
کد خبر : ۲۲۶,۸۵۴
کلیدواژه ها: ۳۹۰ سهمیه اشتغال, طرح مشوق بیمه‌ای, به استان قزوین , اختصاص یافت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید