544میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا در استان خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی از پرداخت 543میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا در این استان خبر داد و گفت: 6843 نفر از این مبلغ بهره‌مند شدند.
544میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا در استان خراسان جنوبی پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص تسهیلات کرونا گفت: در ابتدا تنها بنگاه‌های دارای کد بیمه‌ای اجازه ثبت نام در این سامانه را داشتند، اما در مرحله بعد مشاغل غیررسمی که کد بیمه‌ای نداشتند هم مشمول دریافت تسهیلات کرونایی شدند. در مجموع ۱۴ رسته اصلی و ۸۵۰ زیررسته شناسایی شده است .
غلامرضا اشرفی افزود: تاکنون 6843 متقاضی دریافت تسهیلات کرونا در استان ثبت‌نام کرده‌اند که هنوز 1527متقاضی موفق به دریافت تسهیلات خود نشده‌اند و انتظار است بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلاتی که مهلت آنها تا پایان آبان‌ماه است، بیشتر تلاش کنند.
وی ادامه داد: سهم این استان از تسهیلات کرونایی 1310 میلیارد ریال است و تاکنون 544 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان استان پرداخت شده است .
اشرفی عنوان کرد: در کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده‌اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می‌یابد و در واحدهای کسب‌وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده‌اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، نرخ سود تسهیلات نیز ۱۲ درصد و بازپرداخت آن از مهرماه جاری است.

وی خاطرنشان کرد: برای پرداخت تسهیلات کرونایی تا ۱۶۰ میلیون ریال نیاز به ضامن نیست و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا چک و سفته می‌تواند این تسهیلات را ضمانت کند و تسهیلات بیشتر از ۱۶۰ میلیون ریال نیازمند ضامن است و امید است بانک‌های عامل شرایط را درک کنند و زمینه سهل پرداخت تسهیلات را فراهم کنند.

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۲۶,۸۷۶
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا, خراسان جنوبی, بانک های عامل, تسهیلات, اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید