مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: کارورزی مهم ترین برنامه وزارت کار برای اشتغال فارغ التحصیلان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با تشریح مهمترین برنامه اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: اجرای طرح کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد از مهم ترین این برنامه ها هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: کارورزی مهم ترین برنامه وزارت کار برای اشتغال فارغ التحصیلان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهارکرد: این طرح ها به عنوان مشوقی برای کارآفرینان بخش خصوصی و دولتی در راستای اشتغال افراد دانش آموخته محسوب می شوند.

وی افزود: هر کارآفرینی که در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات دانش آموخته های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و بالاتر جذب کند ، اداره کار موظف به پرداخت ۲۳ درصد سهم بیمه ای به جای کارفرما می شود.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: همچنین کارآفرینان می توانند تا ۵۰ درصد نیروهای خود را از بین کارورزان انتخاب کنند که در این صورت اداره کار موظف به پرداخت ۲۳ درصد سهم کارفرما نزد سازمان تامین اجتماعی به مدت دو سال می شود.

شیرخانی یادآور شد: یارانه دستمزد یکی دیگر از این مشوق ها بشمار می رود که یک کارآفرین می توان با جذب نیروهای کار جدید  به مدت یک سال از پرداخت ۳۰ درصد حقوق آن فرد که توسط اداره کار پرداخت خواهد شد، معاف شود.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح ها بتوان زمینه ایجاد اشتغال را برای فارغ التحصیلان مهیا کرد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایلام اضافه کرد: استان ایلام اکنون در زمینه پرداخت تسهیلات کرونا همچنان در مقام اول کشور قرار دارد و تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان این تسهیلات به بانکهای عامل معرفب شده است.

شیرخانی ادامه داد: از سهم ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته به صنوف آسیب دیده از کرونا، تاکنون ۹۷ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۱ هزار و ۶۲۹ طرح آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

وی گفت: همچنین ۳۲۳ میلیارد تومان تسهیلات به چهار هزار و ۶۶۷ طرح و با اشتغالزایی هفت هزار نفر از محل تسهیلات روستایی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایلام از کسب رتبه اول روابط عمومی اداره کار در زمینه اطلاع رسانی عملکرد و اقدامات خبر داد و گفت: روابط عمومی این اداره کل با کسب نمره ۹۱ بالاترین میزان عملکرد را نسبت به سایر دستگاه های اجرایی داشته است.

شیرخانی ابراز امیدواری کرد با پیگیری مصوبات و طرح ها و همچنین جذب تسهیلات بتوان گام اساسی در جهت اشتغال استان برداشت.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
کد خبر : ۲۲۶,۸۸۲
کلیدواژه ها: ایلام,کارورزی, وزارت کار, اشتغال فارغ التحصیلان, مشوق های بیمه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید