مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: حمایت از هنرمندان و محصولات هنری، بخشی از ​فرایند ثروت آفرینی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: در کشورهای توسعه یافته، حمایت از هنرمندان و محصولات هنری، بخشی از ​فرایند ثروت آفرینی است.
دیدار-مدیر کل استان اصفهان-علیرضا میرجمال-استاد هنر-قلمکارسازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه  اجتماعی اصفهان، کامران کلانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در دیدار با علیرضا میرجمال استاد هنر قلمکارسازی  گفت: دولت باید برنامه های حمایتی برای  حفظ هنرهایی که به صورت سینه به سینه از گذشتگان به هنرمندان معاصر منتقل شده در دستور کار داشته باشد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی دولت حفظ میراث ملموس و ناملموس کشور است که نسل به نسل منتقل شده و امروزه به ما سپرده شده است.

کلانی همچنین گفت: یکی از مزیت های اصلی  اقتصاد ما به ویژه در استان اصفهان اقتصاد حوزه گردشگری و صنایع دستی است که برای قرار گرفتن در مسیر توسعه  نیازمند سیاست گذاری جامع و کامل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: موضوع صنایع دستی تنها به ساخت یک اثرهنری خلاصه نمی شود بلکه نماد فرهنگ و هنری است که ریشه در تاریخ و آداب و رسوم جامعه ایرانی دارد.

لازم به ذکر است: علیرضا میرجمال با اشاره به ۴۹ سال سابقه فعالیت در هنر قلمکارسازی و داشتن سه نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی، از مشکلات پیش آمده برای هنرمندان صنایع دستی در پی شیوع ویروس کرونا سخن گفت و خواستار اقدام جدی و موثر مسئولین مربوطه در جهت حمایت از هنر و هنرمندان این مرز و بوم  شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۲۶,۸۹۶
کلیدواژه ها: استان اصفهان,میرجمال,قلمکارسازی,مدیر کل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید