آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا در استان را تشریح کرد.
آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحد های صنفی آسیب دیده از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد؛پروانه نیک مرام گفت:  ۲۶میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان  تسهیلات با هدف حمایت از واحدهای صنفی آسیب‌ دیده از شیوع ویروس کرونا، به ۲۵۲۴ واحد متقاضی در استان پرداخت شده است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات کرونا به واحدهای آسیب دیده، به منظور صیانت از اشتغال ۳ هزار و ۱۵۹ نفر در استان و تاکنون برای ۴ هزار و ۸۸۶ فقره پرونده تشکیل شده است.

نیک مرام عنوان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و اثرگذاری آن بر فعالیت برخی از کسب و کارها، دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و حمایت از کارگران و فعالان اقتصادی با انتخاب ۱۴ رسته شغلی، ثبت نام پرداخت تسهیلات حمایتی را آغاز کرد و مشمولان برای گرفتن وام به بانک‌ها معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات خبر داد و گفت: دوره بازپرداخت تسهیلات، با احتساب دوره تنفس از اول آبان ماه، به مدت ۲ سال و تضمینی که برای دریافت تسهیلات از سوی بانک‌ها دریافت می‌شود.

نیک مرام با اشاره به تسهیل دولت و بانک‌ها در دریافت تضمین و وثیقه این تسهیلات، خاطرنشان کرد: تسهیلات تا سقف ۱۶ میلیون تومان، نیازمند سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک و تسهیلات ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومانی نیازمند سفته متقاضی یا چک به همراه یک ضامن است.

وی با تاکید بر این که تسهیلات ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومانی، به سفته متقاضی یا چک با ۲ ضامن نیاز دارد، ادامه داد: برای وام ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی ارائه سفته متقاضی یا چک به همراه سه ضامن لازم است و در دریافت تسهیلات بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان، ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت یا به تشخیص بانک و نیز ارائه وثیقه‌های متعارف ضروری است.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |
کد خبر : ۲۲۶,۹۳۴
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونایی,پروانه نیک مرام,مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی,کهگیلویه و بویراحمد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید