صادقی فر در مراسم افتتاح دو طرح اشتغال پایدار روستایی در گلستان:

جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها از اهداف مهم طرح اشتغال پایدار روستایی است

معاون فرهنگی و اجتماعي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری ایجاد کسب و کارهای پایدار ، ارتقاء تولید ، رونق زمینه های اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست.
جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها از اهداف مهم طرح اشتغال پایدار روستایی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، همزمان با سفر ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گلستان 2 طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری با حضور حق شناس استاندار گلستان، سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا  در مجلس شورای اسلامی و سایر مسوولین مورد بهره برداری قرار گرفت.

صادقی فر در مراسم افتتاح نخستین استخر سر پوشیده آق قلا از منابع اشتغال پایدار روستایی عشایری گفت: اثربخشی ورزش بر نشاط و بهبود وضعیت جسمانی ، روانی و کیفیت زندگی مردم موجب تضمین سلامت آنها می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: در گلستان 8 پروژه بزرگ ورزشی داشتیم که این پروژه یکی از آنهاست که از محل اشتغال پایدار روستایی عشایری پرداخت شد و طرحهای ارزشمند دیگری در دست اقدام است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

حق شناس استاندار گلستان  در ادامه بازدید از شرکت تولید بسته بندی گز و نبات و شکلات در شهرک صنعتی گوزن فارس در گلستان گفت: توجه ویژه دولت به مناطق روستایی و محروم ستودنی است و اعلام آمادگی می کنیم که با تمام توان در کنار سرمایه گذاران بخش تولید و اشتغال هستیم.

وی ضمن قدردانی از مشارکت بخش خصوصی در طرح استخر سرپوشیده مادر و همچنین طرح تولید و بسته بندی انواع نبات، گز، و شکلات تاکید کرد:  این دو طرح با بیش 40 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بهره مند شده اند و میزان سرمایه گذاری مجریان این دو طرح بیش از 70 میلیارد ریال بوده و با 35 نفر اشتغال مستقیم به بهره برداری رسیدند.

در ادامه بازدید از این طرح ها سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از افتتاح طرح ورزشی استخر سرپوشیده مادر و طرح تولیدی نبات و گز تاکید کرد: مجلس در حوزه قانونگذاری و سایر امورات مربوط به تولید و اشتغال با تمام توان در کنار سرمایه گذاران است.

سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تاکنون 5980 طرح با مبلغ 460 میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری بهرمند شده اند که  پیش بینی می شود فرصت بیش از 8 هزار شغل در استان ایجاد شود که امروز شاهد نمونه ای از افتتاح این طرح ها هستیم.

مازندرانی خاطر نشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، طرح های دیگری نیز در استان در حال اجرا دارد که هدف از این سیاست های فعال بازار کار،  اشتغال جوانان و کمک به کارفرمایان برای جذب نیروی کار جدید و کاهش هزینه های کارفرمایان است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآور شد: از جمله این طرح ها می توان به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح مشوق بیمه کارفرمایی و طرح یارانه دستمزد اشاره کرد.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۲۷,۰۹۴
کلیدواژه ها: صادقی فر,معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی, اشتغال روستایی و عشایری, آق قلا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید