مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: باید به سمت مشاغل خُرد حرکت کنیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در نشستی صمیمانه در محل خبرگزاری ایسنا به برخی سوالات و چالش های حوزه کار و اشتغال استان پاسخ داد.
اطلاعاتمان_ در اشتغال_ناقص_ است_
با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور از سال گذشته، اشتغال اصفهان به عنوان بزرگترین استان صنعتی کشور، بیشتر در معرض خسارات ناشی از این ویروس قرار گرفته است.  داشته است که به نظر می رسد باید راهکارهای لازم اندیشیده شود. 

کامران کلانی در این نشست با اعتقاد بر اینکه کرونا تاثیر مضاعفی بر واحدهای کوچک گذاشته و دلیل آن بیشتر در تامین سرمایه در گردش آنهاست به ایسنا، می گوید: مطابق آمار موجود حدود ۶۵ درصد اشتغال کشور در دست بنگاه های کوچک است؛ همچنین کرونا بر مشاغل غیررسمی که ۶۰ درصد اشتغال کشور در این بخش است، اثر گذاشته است، از سوی دیگر متاسفانه آثار کرونا بیشتر بر مشاغل حوزه خدمات بوده که ۵۰ درصد اشتغال کشور نیز در این بخش است.

اطلاعات ناقص در حوزه اشتغال

وی در خصوص آثار منفی کرونا بر مشاغل موجود در اصفهان، می گوید: یکی از مشکلات اصفهان  این است که اطلاعات در حوزه اشتغال ناقص است و متاسفانه تابلوی رصد اشتغال بر مبنای یک سری شاخص ها و مولفه ها هنوز طراحی نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان توضیح می دهد: این تابلو بدین معناست که وضعیت اشتغال موجود و آینده استان را به صورت هوشمند رصد کنیم.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری این موضوع و طراحی تابلویی برای رصد اشتغال استان با همکاری خانه صنعت و اتاق بازرگانی هستیم، تصریح می کند: به طور قطع با در نظر گرفتن این مولفه ها وضعیت حال و آینده اشتغال کشور قابل رصد خواهد بود.

۲۸ هزار نفر همچنان بیمه بیکاری کرونا می گیرند

وی ادامه می دهد: براساس اطلاعات موجود در حد فاصل اسفند سال گذشته تا پایان اردیبهشت امسال حدود ۷۴ هزار نفر در استان اصفهان به دلیل شیوع کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۶۷ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت کردند، اما بخشی از آنها به کار بازگشتند و در حال حاضر نیز حدود ۲۸ هزار نفر همچنان بیمه بیکاری دوران کرونا را دریافت می کنند.

کلانی در خصوص مشاغلی که به دلیل کرونا از بین رفته اند، می گوید: واقعیت این است که تعدادی شغل به دلیل کرونا از بین رفته است، اما آمار درستی در این حوزه نداریم و به تفکیک، چنین آماری به استان ها ابلاغ نشده است.

حفظ اشتغال موجود موضوعی مهم در دوران کرونا

وی با اشاره به حفظ اشتغال موجود است، اظهار می کند: در شرایط کنونی معتقدم  باید به سمت توسعه مشاغل خانگی و خرد و همچنین اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم و جریان اشتغال به دنبال خلاقیت، کارآفرینی و نوآوری ایجاد شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۲۷,۱۳۲
کلیدواژه ها: کار,اشتغال,خبرگزاری ایسنا, کامران کلانی, مدیرکل کار اصفهان, جوان, کارجو, جویای کار اصفهان,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید