ایجاد اشتغال برای ۷۱۵ نفر از جویندگان کار در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ایجاد اشتغال برای ۷۱۵ نفر از جویندگان کار در این استان از سوی مراکز کاریابی خبر داد.
ایجاد اشتغال برای ۷۱۵ نفر از جویندگان کار در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به نقش کاریابی ها در افزایش کارآیی بازار کار و گسترش فرصت های شغلی اظهار کرد:در حال حاضر در این استان  16 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی دارای مجوز و مشغول فعالیت هستند که هدایت شغلی متناسب با تخصص کارجویان و ظرفیت‌های استان از مهم‌ترین وظایف این مراکز است .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطر نشان کرد: این کاریابی ها توانستند در 7 ماهه سال جاری تعداد 715 نفر از جویندگان کار را در بخش‌ها صنعت، کشاورزی، خدمات،تعاونی و بخش خصوصی به‌کارگیری کنند.

آشتاب در ادامه با بیان این که از این تعداد 396 نفر مرد و 319 نفر زن توسط کاریابی ها در واحدهای اقتصادی استان بکار گمارده شده اند ، افزود : بیشترین جویندگان کار در رده سنی 25 تا 34 سال قرارگرفته‌اند که 50 درصد جمعیت جویندگان کار را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد : افرادی که در مراکز کاریابی ثبت نام می کنند و حرفه و مهارتی ندارند برای مهارت آموزی به اداره کل فنی و حرفه ای استان معرفی می شوند،  که در این راستا نیز در 7 ماهه امسال تعداد 81 نفر به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه کاریابی ها زمینه برقراری ارتباط هوشمندانه منابع انسانی با فرصت های شغلی برای کارجویان استان را مهیا می کنند، افزود : هدف از تأسیس مؤسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت های شغلی ، تأمین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت های شغلی است .

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶
کد خبر : ۲۲۷,۱۵۶
کلیدواژه ها: مراکز کاریابی و مشاوره شغلی,بکارگمارده شدگان,لرستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید