بهره‌مندی بیش از ۱۰ هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان استان کرمانشاه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات واحد های تولیدی بیش ‌از ۱۰ هزار نفر از بیمه بیکاری در استان کرمانشاه استفاده می کنند.
بهره‌مندی بیش از ۱۰ هزار نفر در کرمانشاه از دریافت مقرری بیمه بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی اظهار کرد: از اسفند سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا بیشتر واحدهای صنفی و تولیدی با چالش مواجه شدند و تعدادی از آنها نیروی‌های خود را تعدیل کرده و این کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کردند.

وی افزود: تا قبل از شیوع ویروس کرونا انجام کارهای بیمه بیکاری به صورت دستی انجام می‌گرفت اما بعد از این اتفاق با راه اندازی سایت بیمه بیکاری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این خدمات غیر حضوری ارائه می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: برای دریافت بیمه بیکاری کارگران می‌بایست برای کارگران رسمی یک سال و قراردادی ۶ ماه سابقه پرداخت سه درصدی بیمه بیکاری را داشته باشند.

حسن عزیزی گفت: با شیوع کرونا مقرر شد تا کسانی که حتی یک ماه حق بیمه پرداخت کرده اند بیمه بیکاری به آنان تعلق گیرد و در اسفند، فروردین و اردیبهشت ۱۴ هزار و ۱۴۰ نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این افراد واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری نبودند، تصریح کرد: از این تعداد هشت هزار و ۶۰۴ نفر مشمول دریاقفت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند و پس از دریافت پیامک شماره حساب و شبا خود را در سامانه ثبت نمودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان کرمانشاه با بیان مبلغ بیمه بیکاری ادامه داد: به این افراد ۵۵ درصد حقوق پایه و پنج درصد به ازا هر نفر تحت پوشش به حساب آنان واریز شد.

حسن عزیزی ادامه داد: از خرداد ماه دوباره شرایط بیمه بیکاری به حالت قبل بازگشت و افراد باید شرایط لازم را برای دریافت این امر را داشته باشند و بر این اساس حداقل حقوق ۲ میلیون تومان به آنها تعلق خواهد گرفت که مدت پرداخت این بیمه بیکاری بستگی به سابقه افراد دارد.

وی گفت: متأسفانه اعتبارات محدود است و این اجازه را نمی‌دهد که سایر مشاغل مانند دست فروشان و غیره که به سبب کرونا دچار آسیب شده اند و حق بیمه سه درصدی را پرداخت نکرده‌اند از این شرایط بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: با توجه به اطلاعات موجود در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر در استان کرمانشاه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۷,۱۸۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,بیمه بیکاری,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید