449 میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان از کرونا در فارس پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تاکنون ۴۴۹ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارها و واحد‌های تولیدی آسیب دیده از کرونا در سطح این استان پرداخت شده و اکنون حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روی میز بانک‌های فارس قرار دارد.
449 میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان از کرونا در فارس پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس،سهراب مختاری در ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا استان فارس افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون مبلغ ۴۴۹ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی کم بهره به بیش از ۴۲ هزار کسب و کار و واحد تولیدی آسیب دیده از کرونا در سطح این استان پرداخت شده است.

وی با تاکید بر انجام کاری دشوار در شرایط کرونایی برای پایداری مشاغل این استان و پرداخت تسهیلات کرونا، اظهار کرد: در صورت اعمال محدودیت‌ها و دورکاری احتمالی پرسنل بانکی نباید مشکلی در حوزه پرداخت تسهیلات کرونایی رخ دهد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات که اکنون روی میز بانک‌های فارس قرار دارد، گفت: این درخواست عمومی وجود دارد که وضعیت این میزان تسهیلات مشخص و هرچه زودتر این اعتبار به صاحبین مشاغل آسیب دیده در سراسر استان فارس پرداخت شود.

وی ادامه داد: جلسات متعددی با تشکلات کارگری و کارفرمایی سراسر استان تشکیل و تذکرات جدی درباره رعایت پروتکل بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: هر چند رعایت نکات ایمنی کارگاهها وظیفه کارفرمایان و کارگران است لیکن در این رابطه ،تعداد بازرسی  توسط بازرسین کار شهرستانهای استان و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی ‌و مذاکره بهداشت حرفه ای  در سطح استان تشدید شده است تا تولید در پی شیوع کرونا دچار تعطیلی نشود و سلامت کارگران نیز با رعایت پروتکل‌ها و آیین نامه های ایمنی و بهداشت کار و فاصله اجتماعی تامین شود.

وی اظهارکرد: تعدادی از کارگران و کارکنان بعضی واحد‌های تولیدی اخیرا در پیک جدید دچار کرونا شده و مشکلاتی در این واحدها ایجاد شده است.

مختاری تأکید کرد: در این دوره جدید هجوم کرونا، علاوه بر تشکلات کارفرمایی و کارگری،با کمک مدیران کارخانجات باید از توان نهادهای درمانی ،اجتماعی مذهبی و فرهنگی واحد‌های تولیدی، کارگاه‌ها و کارخانجات از جمله انجمن های اسلامی خانه‌های فرهنگ کار،بهبان‌ها و پایگاه های بسیج مستقر در راستای آموزش پیشگیری از کرونا در بین جامعه کار و تولید بهره گرفت.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۲۷,۲۸۲
کلیدواژه ها: 449,میلیارد,تومان,تسهیلات,به,آسیب,دیدگان,از,کرونا,در,فارس,پرداخت,شد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید