مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در کارگاه آموزشی روابط کار؛

افزایش آگاهی در سطوح کارشناسی موجب ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی افزایش آگاهی در سطوح کارشناسی را در پی دارد و موجب ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف می شود.
افزایش آگاهی در سطوح کارشناسی موجب ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کارگاه آموزشی قوانین و مقررات کار ویژه کارشناسان روابط کار با حضور اصغری مدیرکل، فلاحی مدیر روابط کار، عابدی رییس اداره روابط کار، سلیمی رییس امور اداری، غلامی رییس اداره ارزیابی عملکرد و بازرس سلامت اداری، حسینی رییس اداره شهرستان قائمشهر و جمعی از کارشناسان روابط کار شهرستان های تابعه صبح امروز به میزبانی قائمشهر برگزار شد .

کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور در این کارگاه آموزشی با اشاره به وظیفه ذاتی و وجدانی همکاران  برای رعایت قوانین و مقررات در شرایط خاص اقتصادی اظهار کرد: کارشناسان  در رسیدگی ها اصل سازش را  فراموش نکنند و وظیفه داریم توافقی را انجام دهیم که  موجب رضایت دو طرف دعوا شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر کار ارزشمند حوزه روابط کار در خدمت رسانی به جامعه هدف خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های تخصصی از اولویت های اداره کل با اهداف افزایش آگاهی کارکنان، ایجاد وحدت رویه در کل استان و در نهایت رضایتمندی مراجعین  است.

وی با اشاره به موضوع وکالت برخی نمایندگان کارگر و کارفرما در پرونده ها خاطرنشان کرد: نسبت به حواشی موجود در خصوص این افراد نظارت و کنترل کافی بر این پرونده ها انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خواستار مطالعه دقیق آیین نامه ها، دستورالعمل ها و قوانین مربوطه توسط کارشناسان شد و افزود: کارشناسان در صورت ابهام در برخی از پرونده ها  از خبرگان این بخش در اداره کل تحقیق و پرسش نمایند.

فلاحی مدیر روابط کار اداره کل نیز با مهم دانستن رعایت آیین دادرسی کار تاکید کرد: در  شناسایی خوانده  دعوی  و  احراز  هویت کامل  خوانده  اعم  از  حقیقی  یا  حقوقی  دقت بیشتری  صورت  پذیرد و  جلسات  رسیدگی  با  حد نصاب کامل  اعضا  طبق  آیین  دادرسی  کار برگزار شود.

عابدی رییس اداره روابط کار اداره کل نیز با بیان اینکه تعدادی از آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مرتبط با مقررات قانون کار است مطرح کرد :  در خصوص  نحوه  رسیدگی  به  دعاوی که  خوانده  پرونده  دستگاههای  اجرایی  و  نهادهایی  که  دارای  آیین نامه  خاص  استخدامی  وفق  مجوز قانونگذار بوده و رعایت ماده  ۱۸۸  قانون  کار  آموزش  لازم  داده شده است و انتظار می رود دقت لازم صورت گیرد.

وی در زمینه  آرای دیوان عدالت اداری بیان کرد: آموزش های لازم نسبت به اسناد تصفیه حساب و چگونگی محاسبه سنوات خدمت کارگران مشمول قانون کار و نحوه صدور رای هیات های تشخیص و حل اختلاف به کارشناسان مربوطه داده شد و باید در همه مراحل رسیدگی این موارد را رعایت کنند.

غلامی رییس اداره ارزیابی عملکرد و بازرس سلامت اداری اداره کل نیز در این جلسه با مفید دانستن برگزاری کارگاه های آموزشی گفت: از سنوات گذشته تا به الان شاهد سلامت اداری کارشناسان روابط کار در مراجع بوده ایم  که این موضوع نشان از سطح بالای آگاهی کارشناسان این حوزه دارد .

گفتنی است گلیان کارشناس مسئول روابط کار اداره کل نیز مواردی را در خصوص سامانع جامع روابط کار و ضرورت بهره گیری مطلوب از این سامانه و نحوه رسیدگی الکترونیکی ارائه کرد.

شایان ذکر است در پایان این کارگاه آموزشی یکروزه که به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت منطقه ای زیر 20 نفر و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، کارشناسان ابهامات، انتقاد ها و پیشنهادهای خود را اعلام و پاسخ لازم را دریافت کردند.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۵
کد خبر : ۲۲۷,۲۹۰
کلیدواژه ها: روابط_کار,سامانه_جامع_روابط_کار,آیین دادرسی,آموزش

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید