مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین: بخش تعاون با توجه به رویکرد توسعه اقتصاد در کشور باید توسعه یابد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بخش تعاون با توجه به رویکرد توسعه اقتصاد در کشور باید توسعه یابد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین،  رضا گروسی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ظرفیت‌های اجرایی بالقوه در زمینه اشتغالزایی در بخش تعاون در استان قزوین می توان بهره برد.
وی تاکید کرد: توسعه بخش تعاون می‌تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد کشور باشد، به افزایش تاب‌آوری اقتصادی کشور در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا منجر ‌شود و مهار کننده آثار منفی شیوع بیماری کرونا است.  توسعه بخش تعاون، توسعه رفاه اجتماعی به دست مردم است.
 وی تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها عمدتاً توسط خود مردم و با تسهیل گری دولت صورت گرفته است.
گروسی  افزود: در این راستا تعاون به عنوان بهترین قالب حقوقی برای حضور حداکثری مردم در اقتصاد است و می‌تواند بخش اعظمی از مشکلات کشور را در بخش‌های مختلف رفع کند.
وی اضافه کرد: تعاون به عنوان یک پدیده مطلوب اقتصادی و اجتماعی، این ظرفیت را دارد تا در جمع آوری سرمایه‌های خرد و تشکیل سرمایه‌های بزرگ، توانمندسازی تک تک افراد جامعه به ویژه اقشار متوسط و کم درآمد موثر واقع شود و در ایجاد اشتغال فراوان، کاهش نرخ بیکاری، افزایش بهره وری و کاهش فقر و محرومیت ایفای نقش نماید.
حسینی ادامه داد: همچنین ارتقای کیفیت زندگی مردم، بالا بردن سطح عدالت اجتماعی، بسترسازی برای رشد سریع اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت میان اقشار مختلف جامعه و دسترسی سریع افراد جامعه به کالاهای مورد نیاز با قیمت متعادل در شرایط اقتصادی کنونی از دیگر مزایای تشکیل تعاونی‌ها است.
گروسی گفت: خوشبختانه بخش تعاون در استان قزوین علیرغم همه مسائل و مشکلات و تنگناهای موجود فعالیت خوبی داشته و در حال حاضر بیش از ۸۲۰ تعاونی مشغول به فعالیت هستند.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: در بین شرکت‌های تعاونی استان برخی از آنها جزء واحدهای برتر ملی هستند که نشان از ظرفیت‌های استان در این بخش و فعالیت مفید و موثر آنها دارد.
وی در خصوص اعطای تسهیلات به تعاونی ها افزود : مجموعا چهار خط ویژه اعتباری برای تعاونی ها ایجاد شده است که تعاونیها می توانند با مراجعه به  معاونت تعاون این اداره کل از مبلغ خط اعتباری و نحوه پرداخت آن مطلع شوند.
۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۹
کد خبر : ۲۲۷,۳۰۶
کلیدواژه ها: رضا گروسی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین: از ظرفیت‌های اجرایی بالقوه ,در زمینه اشتغالزایی ,در بخش تعاون قزوین , می توان بهره برد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید