تسهیلات جدید به تعاونگران استان قزوین اختصاص یافت

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است.
تسهیلات جدید به تعاونگران استان قزوین اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین  حسینی معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است.

سید جلیل حسینی با اشاره به این تسهیلات، اظهارکرد: یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی برای تعاونی‌های دانش بنیان با سود هشت تا ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است و تعاونی‌های مربوط می‌توانند تقاضای خود را به بانک توسعه تعاون محل فعالیت خود ارائه کنند.

وی گفت: همچنین تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها در بانک توسعه تعاون و یک خط اعتباری دیگر به همان مبلغ برای تعاونی‌های جوانان، زنان و... با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون تعریف شده است.

وی گفت: برای توسعه بازار با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون نیز تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است تا شاهد شکوفایی و رشد تعاونی‌های استان در سال جهش تولید باشیم.

وی اضافه کرد: سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد، ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۸۲۰ تعاونی فعال در سطح استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت دارند و برای ۱۰ هزار و ۳۳۳ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

حسینی گفت:با توجه به نقش تعاونی‌های در شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی استان، حمایت‌های قانونی برای ادامه فعالیت این تعاونی‌ها ضروری است که امیدواریم با همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد تحقق آنها باشیم.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰
کد خبر : ۲۲۷,۳۱۴
کلیدواژه ها: تسهیلات جدید, به تعاونگران استان قزوین, اختصاص یافت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید