تثبیت اشتغال هشت هزارو 108نفر درسمنان با پرداخت تسهیلات حمایتی

جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در محل سالن یادگار امام(ره) استانداری برگزار شد.
ت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، با اشاره به اینکه مهلت نام‌نویسی برای دریافت تسهیلات حمایتی به بنگاههای اقتصادی که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا دچار آسیب شدند تا پایان مهر سال جاری بوده است، گفت: فرایند اعطای تسهیلات می بایست تا پایان آبان به پایان برسد که براساس ارزیابی‌های انجام شده روند اعطای تسهیلات به واحدهای متضرر ناشی از شیوع کرونا ویروس تا پایان آذر امسال ادامه می‌یابد.

وی افزود: در استان سمنان پنج هزار و ۴۴۰ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت نام نمودند که در مجموع میزان تسهیلاتی که باید به این واحدها پرداخت شود ۷۹ میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: با اعطای این میزان تسهیلات اشتغال هشت هزار و ۱۰۸ نفر در استان تثبیت و از بیکاری کارگاران جلوگیری می شود.

غنیان تصریح کرد: تاکنون سه هزار و ۱۲۸ واحد، مبلغ 40 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دریافت کردند که پرداخت این میزان تسهیلات، موجب تثبیت اشتغال چهار هزار و ۲۵۶ کارگر شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های شاهرود، سمنان و گرمسار تا کنون بیشترین تسهیلات در استان را دریافت کردند، گفت: بانک های ملی، تجارت و ملت بیشترین پرداختی را داشتند و 43 درصد گیرندگان تسهیلات حمایتی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجوز داشتند، ۲۰.۵ درصد دریافت کنندگان تسهیلات مربوط به بخش راه و شهرسازی و ۷.۵ درصد مربوط به زیرمجموعه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده است.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۴
کد خبر : ۲۲۷,۳۲۶
کلیدواژه ها: ستادتسهیل,تسهیلات حمایتی,شاهرود,سمنان,گرمسار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید