بستر حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در زنجان فراهم شد

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با ساز و کارهای انجام شده بسترهای حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در زنجان فراهم شده که این اقدام گامی مهم در ارائه خدمات الکترونیکی است.
بستر حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در زنجان فراهم شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، علی محمدی  افزود: هم‌اکنون تمامی مطب‌های پزشکی و دندانپزشکی، درمانگاه ها، داروخانه‌ها، موسسات پاراکلینیکی، فیزیوتراپی‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز تصویربرداری در صورت آمادگی می‌توانند بدون نیاز به استفاده از دفترچه درمانی، نسخه نویسی و خدمات خود را به صورت کاملا الکترونیکی انجام دهند.

 وی اضافه کرد: طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه درمانی در جهت بهبود کیفیت، افزایش پوشش، سهولت دسترسی و ارتقای خدمات درمانی قابل ارائه به بیش از ۴۵ میلیون نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی سراسر کشور با توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری لازم، پیاده سازی و آمادگی کامل برای نسخه نویسی و نسخه پیچی فراهم شده است.

محمدی ادامه داد: بیمه شدگان تامین اجتماعی همچنین می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی eservices.tamin.ir پس از ثبت نام در سامانه (قسمت خدمات سلامت الکترونیک – پرونده سلامت الکترونیک من) از سوابق درمانی خود مطلع شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: تامین اجتماعی به عنوان سازمان پیشرو از سال ۹۵ نهضت آی تی را در دستور کار خود قرار داده و خوشبختانه بسیاری از خدمات قابل انجام در حوزه های بیمه ای و درمانی خود را در قالب میز خدمت الکترونیکی به مخاطبین خود ارائه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح ۳۰ در ۷۰  به منظور کاهش ۷۰ میلیون مراجعه سالانه بیمه شدگان به شعب و مراکز درمانی  انجام می شود که با اجرای عملیاتی این طرح،  ۳۰ خدمت حضوری ظرف ۲ ماه آینده  (دوشنبه هر هفته یک خدمت) در قالب خدمات الکترونیکی به بیمه شدگان سازمان ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خود را به گروه‌های تحت پوشش خود ارائه می‌کند که در حوزه درمان مستقیم و بر اساس آمار ارائه شده ۴۱۲ مرکز درمانی در سطح کشور دارد که از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌ها تا دور افتاده ترین نقاط کشور را خدمت رسانی می‌کند.

۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان زنجان طرف قرار داد تأمین اجتماعی هستند.۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴
مدیریت درمان تامین اجتماعی |
کد خبر : ۲۲۷,۳۹۰
کلیدواژه ها: محمدی,مدیردرمان,تامین اجتماعی,دفترچه درمانی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید