سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق‌های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری از ابلاغ سهم اشتغال این استان از بخشنامه اعمال مشوق‌های بیمه کارفرمایی خبر داد و گفت: بر اساس اصلاحیه دستورالعمل اجرایی این بخشنامه، 435 نفر سهم اشتغال کارگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی استان است.
سهم اشتغال استان چهارمحال و بختیاری از محل مشوق‌های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری افزود: این طرح بر اساس موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی باهدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه وابلاغ شده است.
وی ادامه داد: در این طرح مشوق بیمه‌ای معادل حق بیمه سهم کار فرما بعلاوهسه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع به میزان 23 درصد حداقل دستمزد تعیینشده از سوی شورایعالی کار) در نظر گرفته شده که در چارچوپ این دستورالعمل ماهانه از سوی دولت (دستگاه هماهنگ کننده) به حساب کارفرما واریز می‌شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و واحدهای استانی و شهرستانی وظیفه نظارت بر طرح را عهده‌دار هستند.
فاضلی ‌گفت: تمام کارفرمایان کارگاه‌ها و موسسات مشمول این دستورالعمل براساس آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه در صورت بکارگیری نیروی کار جدید، مشمول استفاده از مشوق های بیمهای حداکثر به مدت 2 سال خواهند بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: افرادی که از مزایای دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح استفاده کرده اند، حداکثر تا 21 ماه می توانند ازمشوق بیمه‌ای استفاده کنند.
وی عنوان کرد: مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 38 سال سن که مدتزمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه(کارورزی) و داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی که حداکثر از 36 ماه تمام کمترباشد از شرایط احراز نیروی کار جدید در این دستورالعمل است.
وی بیان کرد: یکی از شرایط برخورداری کارفرما از مشوق بیمه‌ای در این دستورالعمل داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی وثبت نام در سامانه (کارورزی) است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهار محال وبختیاری افزود: تعداد نیروی کار جدید بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان 2 ماه قبل از ثبت نام کارگاه در زمان ثبت نام در سامانه تعیین می‌شود.
فاضلی گفت: افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده ازکارگاه‌های به شدت آسیب دیده از بیماری کرونا از ماده فوق مستثنی بوده و امکان بازگشت به شغل قبلی یا جذب در سایر واحدهای اقتصادی و بهره‌مندی کارفرما از مشوق بیمه کارفرمایی موضوع این دستورالعمل را دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در صورت جابه جایی نیروی کار جدید بین کارگاه‌های مشمول این دستورالعمل مدت زمان برخورداری کارفرما از مشوق بیمه‌ای به ازای فرد جایگزین در مجموع از سقف حداکثر 2 سال نباید تجاوز کند و جذب نیروی کار جدید به جای نیروی اخراجی،مستعفی یا ترک‌کار کرده، نیز مشمول استفاده از مزایای این دستورالعمل نخواهند بود.

 


۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۲۲۷,۴۵۸
کلیدواژه ها: مشوق بیمه ای,اشتغال,فاضلی,کارفرمایان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید