تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی با محوریت اشتغال مهارت‌محور در البرز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی با محوریت اشتغال مهارت‌محور در استان تشکیل شده است.
تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی با محوریت اشتغال مهارت‌محور در البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، تقی غیاثی‌تبار با اشاره به تشکیل قرارگاه محرومیت‌ زدایی با محوریت اشتغال مهارت‌محور در استان البرز اظهارکرد: قرارگاه محرومیت‌زدایی زیرمجموعه نماینده ولی فقیه در استان البرز تشکیل شده است، این قرارگاه با هم‌افزایی که بین دستگاه‌ های متولی ایجاد می‌کند می‌تواند محرومین را پشتیبانی و حمایت و افراد را برای اشتغال مهیا کند.

وی با بیان این که در حوزه اشتغال مهارت‌محور تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان و قرارگاه محرومیت‌زدایی استان البرز منعقد شد، تصریح کرد: حدود ۶۰ منطقه محروم در استان البرز به عنوان مناطق محروم شناسایی شدند که این قرارگاه افراد بی‌بضاعت که عمدتاً اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند را زیر پوشش قرار می‌دهد.

انتخاب مسجد معین در مناطق محروم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با بیان اینکه در هر کدام از این ۶۰ منطقه محروم در سطح استان یک مسجد مُعین انتخاب می‌شود، خاطرنشان کرد : در این مسجد معین در واقع حدود یازده مرکز ایجاد می‌شود که یکی از آنها مرکز توانمندسازی است و مسئولیت این مرکز با اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز است‌.

وی یکی از اهداف اصلی قرارگاه محرومیت‌زدایی را توانمندسازی افراد خواند و بیان کرد: طی دو نشستی که با رئیس قرارگاه محرومیت‌زدایی استان البرز برگزار کردیم مقرر شد؛ با توجه به پروژه‌های اشتغال‌محور که در استان البرز وجود دارد و هم‌اکنون در حال اجراست از ظرفیت این پروژه‌ها به منظور اشتغال‌زایی محرومین که زیرمجموعه قرارگاه محرومیت‌زدایی هستند، استفاده کنیم.

غیاثی‌تبار گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی با دستگاه‌ های مختلف همچون آموزش فنی و حرفه‌ای، بهزیستی، کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام نیز این قرارداد را منعقد می‌کند تا بتواند این زنجیره را کامل کنند.

وی اظهار کرد: در سامانه اشتغال مهارت‌محور صفحه‌ای در این باره طراحی کردیم، تا افرادی که در مناطق محروم هستند، ثبت نام و یکی از روش‌های اشتغال را انتخاب کنند که شامل خوداشتغالی یا کارآفرینی است.

معرفی ۶۳ نفر به قرارگاه محرومیت‌زدایی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز با تأکید بر اینکه کمک به قرارگاه محرومیت‌زدایی جزو اولویت‌ های ماست، بیان کرد: تاکنون ۶۳ نفر را به این قرارگاه معرفی کردیم، همکاران ما در دبیرخانه اشتغال مهارت‌محور حضور دارند و افراد در حوزه استخدام محور به واحدهای صنعتی که نیرو نیاز دارند معرفی و افرادی که مستعد خوداشتغالی و کارآفرینی هستند در این مسیر دوره‌های مهارتی را طی و آماده کسب و کار می‌شوند.

وی ادامه داد: برخی شرکت‌ها نیاز به نیرو دارند تا خط تولیدشان متوقف نشود و بتواند به تعهدات خود عمل کنند به همین دلیل این شرکت‌ها نیازهای خود را اعلام می‌کنند و در مواقع خاص برخی از آموزش‌ها در خط تولید و در حین کار داده و با نظارت اداره کل فنی و حرفه‌ ای استان از طریق مربیان اعزامی با رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی برای انجام این کار اعزام می‌شود.

غیاثی‌تبار یادآور شد: ثبت نام به صورت غیرحضوری در سامانه انجام می‌شود و به محض اینکه فردی واجد شرایط بود از طریق پیامک اطلاع‌ رسانی و فراخوان وی انجام می‌شود.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۷,۴۸۲
کلیدواژه ها: تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی با محوریت اشتغال مهارت‌محور در البرز,تقی غیاثی تبار,مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید