مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز :

توجه به کار آفرینی فرصتی مناسب برای توسعه اشتغالزایی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز طی نشستی به مناسبت هفته کارآفرینی گفت : کارآفرینی به عنوان فرصتی مناسب برای توسعه اشتغال و موتور حرکت توسعه اقتصادی و عامل اصلی ایجاد خلاقیت و نوآوری است.
توجه به کار آفرینی فرصتی مناسب برای توسعه اشتغالزایی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز ، حسین فلاح نژاد درباره هفته کارآفرینی که در تاریخ 26 آبان لغالیت 2 آذر برگزار می شود، اظهار کرد: هر ساله این هفته با برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی گرامی داشته می‌شود و هفته جهانی کارآفرینی در هر سال فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ و روحیه کارآفرینی در میان قشرهای مختلف جامعه به ویژه فعالان اقتصادی و دانشجویان و نخبگان را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به برنامه های استان البرز در این هفته گفت: برگزاری وبینارهای آموزشی با موضوعات اصول کارآفرینی و توسعه کسب و کار، راهکارهای افزایش رقابت پذیری،موفقیت کسب و کار در آینده، آشنایی با استانداردهای بین المللی ایزو، نقش مهارت های کارآفرینی و نوآوری در صنایع کوچک و متوسط، نقش سرمایه گذاران ریسک پذیر در توسعه کارآفرینی،کافه کارآفرینی از جمله مهمترین برنامه های هفته کارآفرینی است  که به همت اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و کارآفرینان و مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی البرز برگزار می شود.

فلاح نژاد ادامه داد: نشست تخصصی نخبگان استان با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بنیاد نخبگان استان و نیز کافه کارآفرینی با حضور 4 نفر از کارآفرینان برتر در مرکز نوآوری و شتابدهی وستا از دیگر برنامه های این هفته در استان البرز است .

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه عنوان کرد:  امسال به‌دلیل شیوع کرونا در کشور بیشتر برنامه‌ها در کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود و ما نیز در اداره کل به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام برنامه‌های خود را به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌کنیم و این برنامه‌ها در تمامی استان ها نیز بطور سراسری با هماهنگی وزارت متبوع برگزار می شود .

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی از محور‌های اصلی رشد و توسعه است و در برنامه ریزی‌های توسعه اقتصادی و پایدار دارای اهمیت است، زیرا استفاده از ایده های جدید در حوزه کارآفرینی  موجب ایجاد اشتغال پایدار و افزایش سود و سرمایه گذاری ، پر شدن شکاف‌ها و خلا‌های بازار کار، گذار از رکود اقتصادی و مشکلات مربوط به اشتغال و تولید می‌شود.

شایان ذکر است هفته جهانی کارآفرینی، آخرین هفته ماه نوامبر است و برنامه‌هایی در این روز، در ۱۷۸ کشور جهان برگزار می‌شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۷,۴۸۴
کلیدواژه ها: توجه به کار آفرینی فرصتی مناسب برای توسعه اشتغالزایی,هفته کارآفرینی,حسین فلاح نژاد,مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید