رونمایی از سامانه الکترونیکی برگزاری انتخابات تشکل ها (سابا) در استان اصفهان

نشست رسانه ای رونمایی از سامانه الکترونیکی برگزاری انتخابات تشکل ها (سابا) در استان اصفهان با حضور کامران کلانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ناصر مشایخی سرپرست مخابرات منطقه اصفهان برگزار شد.
رونمایی از سامانه الکترونیکی برگزاری انتخابات تشکل ها (سابا) در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، کامران کلانی در این جلسه با بیان این که اصفهان، دومین استان صنعتی کشور  است، اظهار کرد:  400 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان فعال است که در چهار گروه انجمن صنفی کارفرمایی، شوراهای اسلامی کار، انجمن صنفی کارگران و نمایندگان کارگران مشغول فعالیت هستند.

کلانی اظهارکرد: از این پس با استفاده از سامانه سابا امکان برگزاری مجامع انتخاباتی تشکل ها به صورت الکترونیک و به دور از هرگونه تجمع فراهم شده است.

وی  افزود: برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی در شرایط فعلی به دلیل محدویت های کرونایی و الزام رعایت پروتکل های بهداشتی یک نیاز ضروی  محسوب می شد که شرکت مخابرات منطقه اصفهان موفق به طراحی سامانه برگزاری انتخابات الکترونیکی شد.

وی در خصوص انتخابات انجمن صنفی کارکنان مخابرات اصفهان گفت:  این انجمن بالغ بر 1300 نفر عضو دارد که 73 درصد اعضا در انتخابات الکترونیک مشارکت کردند.

کلانی طراحی ساده و و جود قابلیت های مورد نیاز برای برگزاری کامل مجامع به صورت الکترونیک را  از شاخص ترین ویژگی های  این سامانه عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان با اشاره به آغاز رویکرد علمی در چهار حوزه تخصصی امور تعاون،  امور اجتماعی  روابط کار و اشتغال گفت: در حوزه روابط کار شفافیت و توجه به دولت الکترونیک را مد نظر قرار دادیم و موفق  شدیم در مدت کوتاه  موضوع رسیدگی الکترونیکی به پرونده های اختلافات کارگری و کارفرمایی را از 27 مهرماه در سراسر استان آغاز کنیم.

کلانی توضیح داد: با این اقدام، افراد برای ثبت  شکایات خود در مراجع حل اختلاف نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی ندارند و می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان، احراز هویت شوند و از طریق سامانه ی جامع روابط کار دادخواست خود را ثبت می کنند.

وی با بیان اینکه " ثبت بیمه بیکاری" و "آموزش های ایمنی"  از دیگر خدمات سامانه جامع روابط کار است، افزود: به زودی موضوع "مشاغل سخت و زیان آور" نیز  در سامانه جامع روابط کار اجرا خواهد شد.

وی  در پایان ابراز امیدواری کرد: سامانه انتخابات الکترونیک نیز به عنوان یکی از زیرسامانه های سامانه جامع روابط کار به بهره برداری  رسیده و در اقصی نقاط کشور مورد استفاده قرار گیرد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۲۷,۵۰۴
کلیدواژه ها: برای اولین بار در کشور,سامانه الکترونیکی, برگزاری, انتخابات, کامران کلانی, انتخابات مجمع,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید