نماینده مردم کرج در مجلس: تقویت نهادهای تامین اجتماعی یکی از مصادیق تحقق عدالت در جامعه است

علیرضا عباسی نماینده مردم کرج،فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی در نشست با سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز در خانه ملت البرز بر تقویت نهادهای تامین اجتماعی به عنوان یکی از مصادیق عدالت در جامعه تاکید کرد.
تقویت نهادهای تامین اجتماعی یکی از مصادیق تحقق عدالت در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، علیرضا عباسی نماینده منتخب مردم کرج، اشتهار و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعامل هرچه بیشتر میان مدیران استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر تقویت و توسعه کمی و کیفی تأمین اجتماعی تأکید کرد و افزود: رفاه و تأمین اجتماعی از جمله شاخص های مهمی است که با تکیه بر آن می توان کیفیت عادلانه بودن جوامع را مورد ارزیابی قرار داد و این امر مستلزم هدف گذاری وبهره مندی از تخصص و تجارب کارشناسان حوزه تامین اجتماعی است.

وی تصریح کرد: حمایت از برنامه ها و اهداف تأمین اجتماعی می تواند جامعه ای با ثبات ، شاداب و خلاق را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: اکثر مشکلات مردم اطلاع نداشتن از قوانین سازمان بوده و اطلاع رسانی قوانین به مخاطبان سازمان را مهمترین وظیفه این سازمان خدمت گذار دانست.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از آمادگی خود در جهت همکاری بیشتر به منظور حل مشکلات سازمان تامین اجتماعی استان که همان تسریع در کار مردم است خبر داد.

در ادامه این جلسه ابوالحسن قورچیان سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی البرز که در دفتر نماینده مردم کرج در مجلس برگزار شد، گفت: یکی از چالش های اصلی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بیمه گر اجتماعی کشور ،به مخاطره افتادن پایداری منابع آن است.

وی گفت: بی تردید تصویب قوانینی که بار مالی بر سازمان تحمیل نماید اثر بخشی خدمات و تعهدات آن را در قبال ذی نفعان و شرکای واقعی تحت تأثیر قرار خواهد داد.

قورچیان ،نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را مهمترین یار و یاور سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود : این تعامل می تواند بین سازمان کارگران و کارفرمایان وفاق بیشتری ایجاد نمایند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قریب به 51 درصد مردم استان البرز را تحت پوشش داریم، تصریح کرد: بیش از 145 هزار نفر مستمری بگیر اصلی در این استان از خدمات تأمین اجتماعی بهره مند هستند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی البرز با ذکر این که در حال حاضر 12 هزار نفر در استان بیمه بیکاری دریافت می کنند، از نمایندگان مجلس درخواست داریم جهت حمایت از کارگران و امر تولید در  استان به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور تصمیمات و راهکارهایی اندیشیده شود تا کمتر شاهد تعطیلی کارگاه ها باشیم.

قورچیان خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات بیمه ای و راهکارهای آن به عهده تامین اجتماعی استان است اما مسائل و مشکلاتی هم وجود دارد که در سطح کشور و برای حل آن یاری و کمک نمایندگان مجلس را می‌طلبد.

وی با اشاره به خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی ابراز امیدواری کرد با ارائه هر چه بیشتر این خدمات بتوانیم هر چه بیشتر از حضور مخاطبان در شعب جلوگیری کنیم.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۷,۵۶۰
کلیدواژه ها: تقویت نهادهای تامین اجتماعی,تحقق عدالت اجتماعی,علیرضا عباسی,نماینده مردم کرج,مجلس شورای اسلامی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید