فرایند پرداخت کمک هزینه ازدواج در خراسان شمالی غیرحضوری شد

در راستای بهینه سازی فرآیندهای اجرایی با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان، توسعه خدمات الکترونیکی غیر حضوری مبتنی بر استفاده بانک های اطلاعاتی و با توجه به برقراری ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال کشور، فرایند پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری شد.
فرایند پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ، سید احمد سیدی، با اعلام این خبر افزود: با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ اطلاعات ازدواج بیمه‌شدگان از سازمان ثبت احوال کشور، پرداخت کمک هزینه ازدواج به عنوان اولین سرویس بدون نیاز به اخذ درخواست و بررسی توسط واحدهای اجرایی و بصورت  کاملا غیرحضوری راه‌اندازی گردید.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی افزود: بر این اساس شناسایی بیمه‌شدگان حائز شرایط ماده (85) قانون تامین اجتماعی و کلیه فرآیندهای مربوط به پرداخت کمک هزینه ازدواج، از طریق سامانه متمرکز تعهدات کوتاه مدت، برای واجدین شرایطی که دارای شماره حساب و شماره تلفن همراه معتبر در سیستم هستند در پایان هرماه به صورت هوشمند و بدون نیاز به مراجعه بیمه‌شده به واحد اجرایی صورت می‌پذیرد و مراتب نیز از طریق پیامک به بیمه‌شده اعلام می‌گردد.
سیدی خاطرنشان کرد: علاوه بر شیوه فوق، امکان ثبت اطلاعات مربوط به ازدواج توسط بیمه‌شده از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی اینترنتیeservices.tamin.ir  فراهم است که در این روش نیز کلیه فرآیندهای اجرایی به طور هوشمند و بدون نیاز به مراجعه حضوری بیمه‌شده صورت می‌پذیرد.
وی  تصریح کرد: افرادی که علی‌رغم تکمیل اطلاعات شماره حساب و شماره تلفن همراه در سامانه خدمات غیرحضوری، در پایان ماه مربوطه، پیامک ثبت کمک هزینه ازدواج را دریافت نمی‌نمایند، می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور از مسیر (منوی بیمه شدگان‏/ حمایت های کوتاه مدت‏/ درخواست کمک هزینه ازدواج) از علت عدم دریافت کمک مذکور مطلع و در صورت اعتراض با «ثبت درخواست پشتیبانی» و بارگذاری تصاویر عقدنامه و صفحه ازدواج شناسنامه ازطریق منوی «افزودن تصاویر جدید» نسبت به ارائه درخواست و پیگیری های مربوطه اقدام نمایند.
شایان ذکر است این خدمت به عنوان اولین خدمت کاملا غیرحضوری و الکترونیکی از طرح 3070 ،بر روی سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی  به نشانی:Eservices.tamin.ir  ارائه می شود.
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۷,۵۷۸
کلیدواژه ها: کمک هزینه ازدواج,رضایتمندی بیمه‌شدگان,سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید