توسعه تعاونی ها منجر به پایداری اشتغال می شود

​معاون امورتعاون وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی به ضرورت ترویج بیش از پیش فعال ‌سازی و تشکیل تعاونی‌ها در سطح کشور اشاره کرد و افزود: توسعه بخش تعاون به توسعه رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار منطقه‌ای از طریق سرمایه‌های خرد مردمی منجر می‌شود.
توسعه تعاونی ها منجر به پایداری اشتغال می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "محمد کبیری" که در مراسم پایانی "مسابقات مناظره ملی تعاون" سخن می گفت از افتتاح رسمی "اندیشکده تعاون" به زودی خبرداد .

وی با قدردانی از سازمان اموردانشجویان ومعاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: این همکاری مشترک برای ترویج فرهنگ تعاون ضروری است.

معاون امورتعاون وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی افزود: درگذشته امورترویجی حوزه تعاون منحصربه جامعه تعاونگران بود اما در سال های اخیر با توجه به اهمیت تعاون که طبق متن قانون اساسی یکی ازسه رکن اصلی اقتصاد کشور است، مباحث ترویجی علاوه بر تعاون‌گران در میان گروه‌های مرجع نیز دنبال شد.

کبیری ادامه داد: با کمتر شدن ریسک سرمایه‌گذاری در بخش تعاون، نقدینگی حاضر در جامعه به سمت تعاونی‌ها هدایت شده و اشتغال و تولید رونق پیدا می‌کند.

معاون امورتعاون وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین گروه‌های مرجعی که همواره به دانش و تخصص آنها نیاز است، دانشگاهیان هستند خاطر نشان کرد: در این راستا همکاری با مجموعه جهاد دانشگاهی در بخش مسابقات تخصصی مناظره در حوزه تعاون اولین گام بود.

وی با پیشنهاد گنجاندن مناظرات دانشجویی در حوزه تعاون در تقویم سالانه و تاکید بر ادامه این همکاری با جهاد دانشگاهی، توجه بیشتر به اندیشه‌های صاحب نظران و اساتید برای تهیه سر فصل مسابقات را خواستار شد.

کبیری با اشاره به اهمیت بخش تعاون در اقتصاد دنیا گفت: مجموع دارایی‌های حوزه تعاون در سطح دنیا نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد دلار بوده و  گردش مالی ۳۰۰ تعاونی شاخص جهان سالانه ۲۱۰۰ میلیارد دلار است.

 

وی به ضرورت تلاش جدی برای احیای اعتماد عمومی به بخش تعاون اشاره کرد و گفت: تا کنون گام‌های زیادی برای توسعه شفافیت و نوآوری توسط معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته شده است.

 معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی، اصلاح قوانین، چابک سازی روند بروکراتیک و حمایت هدفمند از تعاونی‌های اشتغال‌زا به شرطی که حیات تعاونی‌ها به دولت گره نخورد را برای توسعه بخش تعاون ضروری دانست.

مراسم پایانی "مسابقات مناظره ملی تعاون" با همکاری معاونت امور تعاون و سازمان جهاد دانشگاهی برگزار شد.

  عیسی علیزاده، معاون امور فرهنگی جهاد دانشگاهی و فرشاد مومنی، اقتصاددان و استاد دانشگاه علامه طباطبایی از داوران این مسابقه بودند.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۲۲۷,۶۰۴
کلیدواژه ها: توسعه تعاونی ها,پایداری اشتغال,محمدکبیری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید