سرهنگی در افتتاحیه آنلاین هفته جهانی کارآفرینی در کرمانشاه:

هفته جهانی کارآفرینی بزرگترین رویداد هماهنگ در جهت ترویج و توسعه کارآفرینی است

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاحیه مجموعه نشست های هفته جهانی کارآفرینی در کرمانشاه در بستر فضای مجازی در نخستین روز از هفته جهانی کارآفرینی گفت: هفته جهانی کارآفرینی بزرگترین رویداد هماهنگ در جهت ترویج و توسعه کارآفرینی است.
هفته جهانی کارآفرینی بزرگترین رویداد هماهنگ در جهت ترویج و توسعه کارآفرینی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مراسم افتتاحیه مجموعه نشست های هفته جهانی کارآفرینی با حضور مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تنی چند از اساتید دانشگاه های استان به صورت آنلاین در بستر فضای مجازی برگزار شد.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست هفته جهانی کارآفرینی را بزرگترین رویداد هماهنگ در جهت ترویج، توسعه و گرامیداشت فرهنگ کارآفرینی و ایجاد شبکه ارتباطی قدرتمند در حوزه کسب و کار استان ها معرفی کرد.

رحیم سرهنگی در ادامه بیان کرد: یکی از برنامه های اصلی حوزه توسعه کارآفرینی در کشور و به تبع در استان ها، فعال کردن اکوسیستم محلی استانی و ملی است که بازیگران کارآفرینی در این بستر ارتباطات مناسب و ارزشمندی را جهت ارتقاء کارآفرینی برقرار کنند .

وی کارآفرینی را به عنوان یک پدیده نوین برشمرد که نقش مؤثری در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها ایفا می کند.

وی افزود:  کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقاء کشورها نیازمند نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این نشست کارآفرینی را مهمترین منبع نوآوری، توسعه اشتغال برشمرد و گفت: توسعه کارآفرینی رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می آورد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از کشف اثر واقعی کوئید 19 بر کارآفرینی، بیان کرد:  چگونگی تأثیر گرفتن کسب و کارهای کارآفرینی در شیوع کرونا، در درک مفهوم کارآفرینی به عنوان انتخاب شغل در آینده کمک می کند.

وی در ادامه به طرح سئوالی تحت عنوان " کارآفرینی دیجیتال چگونه به شکل دهی جهان پس از پاندمی کوئید 19 کمک می کند؟ " پرداخت و گفت: توانایی استفاده حداکثری از ابزارهای دیجیتال، تبدیل به یک " اصل " و باید برای بقای کسب و کار از بحران کنونی تبدیل شده است و همه گیری کرونا موجب تسریع فرآیند " تبدیل دیجیتال " در همه عرصه ها شده است.

وی انعطاف اجتماعی بزرگتر و ایجاد ارزش مشترک، را ازجمله فاکتورهایی دانست که کارآفرینان می توانند با استفاده از ابزارهای دیجیتال از آنها حداکثر استفاده را ببرند.

وی با اشاره به چشم انداز اقتصاد در آینده در وضعیت کرونایی کنونی خاطرنشان کرد: تخمین زده می شود که امسال در مجموع فعالیت های اقتصادی 20 درصد کاهش داشته باشد و از طرفی دولت به کسب و کارها این اجازه را داده است که محصولات مورد نیاز مبارزه با کوئید 19 را تولید کند ، در این صورت انتظار می رود قانون گذار فرآیندهای مربوط به قوانین و مقررات را دیجیتالی و ساده تر کند.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در این نشست با اشاره به موانع، مشکلات و چالش های حوزه کارآفرینی استان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان و سایر نهادهای مربوطه می بایستی در جهت رفع موانع پیش روی کارآفرینان گام بردارند.

گفتنی است: این نشست با همکاری دانشکده اقتصاد و کارآفرینی دانشگاه رازی،  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، کانون کارآفرینی استان، مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان، خانه خلاق و همچنین دانشجویان حوزه اقتصاد و کارآفرینی برگزار شد .

 

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۷,۶۳۲
کلیدواژه ها: رحیم سرهنگی،هفته جهانی کارآفرینی,افتتاح مجموعه نشست های کارآفرینی در کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید