مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: عدم‌تناسب میان نظام آموزشی و نیاز بازارکار منجر به بیکاری می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در آئین افتتاحیه برنامه های هفته جهانی کارآفرینی که به صورت وبینار برگزار شد، ضمن اشاره به نحوه شکل گیری اندیشه کارآفرینی گفت: نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مقوله کارآفرینی، نگاه ایجاد کسب و کار است.
کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان تصریح کرد: نحوه شکل‌گیری و ثمربخشی کارآفرینی، روش‌ها و شیوه‌های خاصی را می‌طلبد که بر پایه باورها و ارزش‌های ویژه‌ای استوار شده است. مجموعه این روش‌ها و باورها را می‌توان یک فرهنگ تلقی کرد و در واقع فرآیند کارآفرینی در بطن خود فرهنگ خاصی را نهفته دارد.

وی گفت: به واسطه عدم‌تناسب میان نظام آموزشی کشور و نیاز بازار کار، بیکاری فارغ‌التحصیلان به چالش دیگری تبدیل شده و بخش عمده‌ای از برنامه‌های دولت در اشتغال‌زایی به رفع و رجوع این چالش اختصاص یافته است.

غنیان خاطرنشان کرد: در سالیان اخیر نظام آموزشی کشورمان در آموزش و پرورش و آموزش عالی به شیوه ای پیش رفته که فارغ التحصیلان از هرگونه مهارت های تخصصی در حوزه های فنی و حرفه ای بی بهره بوده اند و عدم انطباق رشته های تحصیلی با نیاز روز بازار کار، جدی نبودن مبانی عملی و آزمایشگاهی و تئوری پردازی در تمامی دروس از جمله آفت هایی است که سبب ناآشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی از مهارت های فنی و حرفه ای در جامعه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن اشاره به شاخص های کارآفرینان برتر از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر در آذرماه سال جاری خبر داد و خواستار ثبت نام کارآفرینان در سامانه جشنواره کارآفرینان برتر شد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۳
کد خبر : ۲۲۷,۷۸۸
کلیدواژه ها: کارآفرینی,اشتغال,وبینار,نظام آموزشی,عدم تناسب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید