​پرداخت 30 درصدی یارانه دستمزد به کارفرمایان هرمزگانی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاههای اقتصادی استان، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ، "هادی ابراهیمی" افزود: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان با پرداخت یارانه به حساب صاحبان کارگاههای بکارگیرنده افراد مشمول هدف این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

وی اظهارکرد: نیروی کار باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر ( اولویت با دانش آموخته دانشگاهی)، حداکثر 37 سال ( برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال است)، باشد تا بتواند از مزایای این طرح استفاده کند. 

ابراهیمی اضافه کرد: کارگاه باید دارای مجوز از دستگاه اجرایی و کد بیمه کارگاهی تامین اجتماعی باشد و همچنین در زمان اجرای برنامه یارانه دستمزد نیز فعال باشد تا بتواند از مزایای طرح بهره مند شود.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.ir جهت ثبت نام اقدام کنند.

کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار،حمایت از ارتقاء تولید داخلی و بنگاههای بخشهای تعاونی و خصوص به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف اصلی این طرح است.

 


۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸
کد خبر : ۲۲۷,۹۹۲
کلیدواژه ها: پرداخت یارانه دستمزد,کارفرمایان هرمزگان,جذب نیروی شغل اولی در کارگاه,بنگاههای اقتصادی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید