نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان استان مرکزی از شاخص کشوری پایین‌تر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان دوره‌های آموزش عالی این استان از میانگین شاخص کشوری پایین‌تر است و این مهم بیانگر رشد شرایط کارسازی در این استان است.
نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان استان مرکزی از شاخص کشوری پایین‌تر است

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی افزود: نتایج آخرین ارزیابی نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیانگر آن است که شاخص نرخ بیکاری این قشر در استان مرکزی چهار و هفت دهم درصد از میانگین کشور کمتر است.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و یا افراد در حال تحصیل دوره‌های مراکز آموزش عالی کشور در ارزیابی مذکور (سنجش شاخص‌های سال ۹۸) ۱۶ و ۹ دهم درصد بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه قبل آن یک و چهار دهم درصد کاهش دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: این نرخ در استان مرکزی به ۱۲ و ۲ دهم درصد رسیده و امید می‌رود که با توجه به راهبردهای هدفمند در حال اجرا  این مهم در سال جاری روند کاهشی داشته باشد.

آبایی تصریح کرد: استان مرکزی در ارزیابی صورت گرفته، رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را پس از رتبه اول استان‌های همدان و خراسان جنوبی  با ۱۱ و هفت دهم درصد به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: در ارزیابی صورت گرفته از وضعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد در حال تحصیل در دوره‌های آموزش عالی کشور، جمعیت غیرفعال این قشر در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، با افزایش پنج درصدی همراه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهارکرد: بیشترین جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل کشور در این سال در رشته‌های بازرگانی و علوم اداری، مهندسی و حرفه‌های مهندسی و معماری و ساختمان بوده است.

۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۸,۰۳۴
کلیدواژه ها: نرخ بیکاری,محمد تقی آبایی,فارغ‌التحصیلان استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید