مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: به دنبال تقویت اکوسیستم کارآفرینی در استان گیلان هستیم

به مناسبت هفته جهانی کار آفرینی مراسم سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان گیلان با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن الغدیر استانداری برگزار شد.
سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، علیزاده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در این مراسم ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی به ارایه گزارشی از  مجموعه اقدامات انجام شده توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در حوزه کار آفرینی پرداخت.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر به دنبال تقویت اکوسیستم کارآفرینی در استان بودیم،افزود: به همین منظور دو مرکز شتاب دهنده در حوزه های مختلف اقتصادی و دو کافه کارآفرینی برای مشارکت در مباحث کارآفرینی در استان تشکیل شد و جزء پنج استانی  هستیم که این موضوع را دنبال کردیم.

علیزاده در همین راستا با اشاره به ۱۶ مرکز ارایه مشاوره و خدمات در حوزه کارآفرینی در استان اضافه کرد: با کمک این مراکز برای نوجوانان دو باشگاه کارآفرینان نوجوان نیز تشکیل شد که امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت این مراکز شاهد افزایش اشتغال در استان باشیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در ادامه با بیان این که سیزده سال است که فرآیند انتخاب کارآفرینان برتر انجام می شود، اضافه کرد: کارآفرینان گیلانی با تلاش و همت خود علی‌رغم تحریم‌های ناجوانمردانه توانستند دو سال به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شوند.

علیزاده با اشاره به شیوه نامه تهیه شده برای جلوگیری از پراکندگی و متمرکز کردن انتخاب کارآفرینان استانی و همچنین توجه بیشتر به کارآفرینان جدید خواستار تشکیل کمیته فنی و انتخاب کارآفرینان در سه قالب شهرستانی، استانی و ملی که توسط نمایندگان دستگاه های اجرایی متولی این امر معرفی می شوند، شد.

گفتنی است: از ۵۲ کارآفرین استان که در سامانه مربوطه ثبت نام کرده بودند پس از بررسی و داوری در چارچوب استانداردهای تعریف شده ۹ نفر به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب شدند که در این مراسم با اهدای تندیس و لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

 
۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۲۸,۱۷۸
کلیدواژه ها: کارآفرینی,هفته جهانی کار آفرینی,سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان,تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید