مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

ثمره کارآفرینی ایجاد فرصتهای شغلی و تولید ارزشهای نو در جامعه است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در جمع کارآفرینان استان ثمره کارآفرینی را ایجاد فرصتهای شغلی پایدار و تولید ارزشهای نوین در عرصه ای اقتصادی و فرهنگی عنوان کرد .
ثمره کارآفرینی ایجاد فرصتهای شغلی و تولید ارزشهای نو در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان، علی آشتاب در ششمین روز از هفته جهانی کارآفرینی اظهارکرد: توجه و اهتمام به موضوع  کارآفرینان و مقوله کارآفرینی از یک سو، سبب توسعه اقتصادی کشور و ایجاد فرصت های شغلی و تولید ارزشهای نو می شود و از سوی دیگر وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه را در جهت مثبت متحول می کند.

وی با تاکید بر شناسایی موانع و مشکلات حوزه کسب و کار و کارآفرینی گفت: تمام بخش های مختلف باید با تعامل و مشارکت در کنار همدیگر به بهبود فضای کسب و کار کمک کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه هفته جهانی کارآفرینی را فرصتی دانست که تمامی افراد جامعه و بخصوص جوانان به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می‌شوند که در این حرکت عظیم ایده‌های جدید برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید مطرح می‌شود. مشکلاتی از قبیل ضعف بین صنعت و دانشگاه و بی مهارتی فارغ التحصیلان باید مورد چاره اندیشی قرار گیرند تا بتوان در فضای کسب و کار استان بهبودی حاصل کرد.

آشتاب یادآور شد: عدم مهارت  فارغ التحصیلان دانشگاهی زیاد است به طوری که اکثریت کارجویان دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی فاقد هرگونه مهارتی هستند و در مواردی حتی ابتدایی ترین اصول در مورد رشته تحصیلی خود را نمی دانند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به هفته جهانی کارآفرینی گفت: این هفته از 26 آبان تا 2 آذر ماه ادامه دارد و در نشست های هم اندیشی و کارشناسی با حضور کارآفرینان برتر استان به صورت وبینار و شبکه های اجتماعی سعی می شود موانع ، چالش ها و مشکلاتی که در عرصه کارآفرینی در استان وجود دارد مورد بررسی قرار گیرد.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۲۲۸,۲۵۶
کلیدواژه ها: وبینار کارآفرینی لرستان,فرصتهای شغلی و تولید ارزشهای نو

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید