بیش از ۱۴ هزار پرونده متقاضیان آسیب‌دیده از کرونا در ایلام به سیستم بانکی معرفی شدند

معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاها جتماعی استان ایلام گفت: ۱۴ هزار و ۸۰۶ پرونده برای متقاضیان آسیب‌دیده از کرونا در استان ایلام با اعتبار ۱۳۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با اشتغال ۱۷هزار به سیستم بانکی جهت پرداخت تسهیلات معرفی شده است.
بیش از ۱۴ هزار  پرونده متقاضیان آسیب‌دیده از کرونا در ایلام به سیستم بانکی معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، احمد خانمحمدیان ضمن تبریک جهانی هفته کارآفرینی اظهار کرد: در مجموع ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به ایلام اختصاص یافته و تاکنون استان رتبه اول در پرداخت تسهیلات کرونا در کشور را نسبت به سهم اختصاصی کسب کرده است.

وی افزود: ۱۱ هزار و ۸۰۴ طرح با اعتبار ۱۰۱ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲هزار و ۷۰۲نفر تسهیلات حمایت از واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

خانمحمدیان گفت: ۳۰۳ میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی به چهار هزار و ۶۴۰ طرح در استان پرداخت شده است که این طرح ها در ایلام برای هفت هزار و ۸۱نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی به طرح یارانه دستمزد اشاره کرد و گفت: کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می شود بهره مند شوند.

وی افزود: تاکنون قرارداد ۳۴۰ نفر جهت بهره مندی از یارانه دستمزد در استان منعقد شده است

خانمحمدیان تصریح کرد: کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند ۲ سال از حق بیمه سهم خود برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی معاف می شوند.

وی  اظهار کرد: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه‌ای، کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب نمایند.

وی با بیان اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود، افزود: شرایط بهره‌مندی از این طرح برای کسب و ‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

خان‌محمدیان ادامه داد: کارفرما برای برخورداری از چنین معافیتی باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی بوده و در سامانه مشوق بیمه‌ای

Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام کرده باشد.

وی گفت: نیروی کار جدید نیز باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir باشند.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های وزارت برای تشویق کارفرمایان به جذب نیروی جدید طرح یارانه دستمزد است در دستورالعمل جدید که از سوی وزارت تعاون ابلاغ شده است کارگاه‌های جدید التاسیس هم می‌توانند یارانه دستمزد دریافت کنند. کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می‌شود بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه‌هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می‌شود.

خان‌محمدیان اضافه کرد: با توجه با شرایط حاکم بر جامعه، ابلاغ دستورالعمل جدید یارانه دستمزد می‌تواند باعث افزایش تعداد قراردادها و ترغیب کارفرماها جهت استفاده از طرح یارانه دستمزد باشد.

۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
کد خبر : ۲۲۸,۲۷۲
کلیدواژه ها: متقاضیان آسیب‌دیده از کرونا, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید