مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: بکارگیری هر تعداد فارغ التحصیل دانشگاهی ۲ سال معاف از حق بیمه دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند ۲ سال از حق بیمه سهم خود برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی معاف می شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: بکارگیری هر تعداد فارغ التحصیل دانشگاهی ۲ سال معاف از حق بیمه دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی اظهارکرد: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه ای، کارفرمایان می توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب کنند.

وی با بیان اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود، افزود: شرایط بهره مندی از این طرح برای کسب و‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

وی یادآور شد: کارفرما برای برخورداری از چنین معافیتی باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی بوده و در سامانه مشوق بیمه ای

Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام کرده باشد.

وی گفت: نیروی کار جدید نیز باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir

باشند.

شیرخانی گفت: از دیگر برنامه های وزارت کار برای تشویق کارفرمایان به جذب نیروی جدید طرح یارانه دستمزد است. در دستورالعمل جدید که از سوی وزارت تعاون ابلاغ شده کارگاه‌های جدید التاسیس هم می‌توانند یارانه دستمزد دریافت کنند.

کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می شود بهره مند شوند.

وی یاد آور شد: بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می شود.

شیرخانی تصریح کرد: با توجه با شرایط حاکم بر جامعه، ابلاغ دستورالعمل جدید یارانه دستمزد می تواند باعث افزایش تعداد قراردادها و ترغیب کارفرما ها جهت استفاده از طرح یارانه دستمزد باشد.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۷
کد خبر : ۲۲۸,۳۰۴
کلیدواژه ها: ایلام, فارغ التحصیل دانشگاهی, معاف از حق بیمه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید