41 تعاونی جدید در استان زنجان تشکیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل 41 تعاونی جدید از اول سال جاری در استان زنجان خبر داد.
41 تعاونی جدید در استان زنجان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی با اشاره به برنامه ابلاغی وزارت تعاون درباره تشکیل تعاونی‌ها اظهار کرد:  تا کنون حدود 4572 تعاونی در استان زنجان تعاونی ثبت شده که از این تعداد  1207 تعاونی فعال هستند.

وی افزود: وضعیت اقتصادی  کشور مستقیما در فعالیت شرکت ها و فعالان اقتصادی تاثیر دارد چه بسا  بسیاری از شرکت های  غیر تعاونی ثبت نشده نیز موفق به اجرای طرح های خود نشده و یا پس از بهره‌برداری موفق به ادامه فعالیت نمی شوند . 

یوسفی تصریح کرد:  بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت متبوع و با توجه به اجرای طرح پالایش وضعیت تعاونی های استان از سال 94 که نتیجه آن مشخص شدن وضعیت فعالیتی تعاونی های استان بوده طرح دیگری با عنوان انحلال تعاونی های غیر فعال و راکدی که امکان فعال سازی مجدد آن به دلایلی امکانپذیر نبوده شروع شده و بر اساس این طرح متعاقب انجام کارشناسی های لازم و حصول اطمینان از فعال نشدن تعاونی به استناد مفاد ماده 54 قانون بخش تعاونی انحلال آن به اداره ثبت شرکت ها اعلام می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح پالایش تعاونی‌های زنجان افزود: پالایش تعاونی‌های استان به منظور  شناسایی مستمر تعاونی های فعال  و استفاده بهتر از ظرفیت این بخش به طور مداوم در جریان است.

یوسفی با اشاره  به مزیت اصلی شرکت های تعاونی  که همان  تجمیع سرمایه های کوچک و هم افزایی ایده ها و اندیشه اعضای تعاونی است، اظهارکرد: بخش تعاون در وضعیت فعلی اشتغال کشور ، می تواند قسمتی از این چالش را مرتفع کند.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴
اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان |
کد خبر : ۲۲۸,۴۰۸
کلیدواژه ها: یوسفی,مدیرکل,تعاون کار,زنجان,اشتغال,تعاونی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید