7 تفاهم‌نامه کارآفرینی با بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری منعقد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: به مناسبت هفته کارآفرینی و با هدف رونق اشتغالزایی در بخش گردشگری استان 7 تفاهم‌نامه با بخش‌های مختلف گردشگری استان منعقد شد.
7تفاهم‌نامه کارآفرینی با بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری منعقد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ،سیدحفیظ‌الله فاضلی افزود: این تفاهم‌نامه‌ها با انجمن هتلداران، انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی، انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری، انجمن راهنمایان گردشگری، آموزش گردشگری، صندوق بیمه روستاییان و عشایر و انجمن خیریه وقف استان منعقد شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه که در قالب طرح"تکاپو" با فعالان رسته گردشگری استان منعقد شده است، مقرر شده تا به ازای اعطای تسهیلات کم‌بهره اشتغالزایی به فعالان این حوزه، رونق کارآفرینی و اشتغالزایی در بخش‌های مختلف گردشگری استان شکل گیرد.

فاضلی با بیان این که گردشگری از ظرفیت‌های مهم استان در حوزه اشتغالزایی است، تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های قابل توجه استان تاکنون آنچنان که شایسته است شاهد رونق اشتغال و کارآفرینی در این حوزه نبوده که امید است در قالب همکاری‌های چندجانبه شاهد رونق بیش از پیش این حوزه باشیم.

فاضلی با اشاره به ظرفیت توسعه مشاغل خانگی در استان و مقابله با بیکاری فصلی نیز خاطرنشان کرد: امسال ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در راستای اجرای طرح نویت مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار به استان اختصاص یافته است.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹
کد خبر : ۲۲۸,۴۳۴
کلیدواژه ها: تفاهم نامه,هفته کارآفرینی,گردشگری,فاضلی, اشتغال ,چهارمحال و بختیاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید