امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل زندان های چهارمحال و بختیاری

تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل زندان ها استان چهارمحال و بختیاری با محوریت ایجاد فرصت های شغلی و کمک به اشتغال زندانیان آزاد شده و خانواده آنان منعقد شد.
امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل زندان های چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ، سید حفیظ الله فاضلی در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه این تفاهم نامه با هدف توانمندسازی مددجویان و کمک به بازاجتماعی کردن و کاهش بازگشت آنان به زندان انجام شد، گفت: فراهم کردن بستر فرهنگ کارآفرینی، ایجاد فرصت های شغلی، توسعه فعالیت آموزش های مهارتی و رفع نیازهای معیشتی خانواده زندانیان از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، خدماتی از قبیل برخورداری از تسهیلات مشاغل خانگی، آموزش ایمنی و برگزاری دوره های درون کارگاهی و اولویت قرار دادن تخصیص منابع بانکی کم بهره به زندانیان و خانواده آنان ارائه خواهد شد.

فاضلی اضافه کرد: مساعدت در پرداخت اعتبار و تسهیلات و مشوق های یارانه ای و کمک به انجام خدمات آموزشی مدیران و اعضای تعاونی ها از دیگر اقدامات ما در اجرای این تفاهم نامه خواهد بود.

در ادامه مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس مفاد این تفاهم نامه، مددجویان در حبس و خانواده های آنان و همچنین زندانیان آزاد شده که دارای گواهینامه های مهارت باشند از آموزش ها، تسهیلات و اقدامات حمایتی و توانبخشی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه اشتغال در جامعه بهره مند خواهند شد.

حیدری
با بیان این که اشتغالزایی برای زندانیان نقش بسیار مهمی در بازپروری آنها  داشته و به عنوان اولویت مهم پیگیری می‌شود، افزود: ارائه آموزش‌ها و ایجاد اشتغال برای آنها موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و از سویی در تامین معاش آنها موثر است.

 

 


۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶
کد خبر : ۲۲۸,۴۳۶
کلیدواژه ها: تفاهم نامه,اشتغال,فاضلی,زندانیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید