امسال ۳۵ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شد

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در بیستمین نشست شورای اشتغال استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۵ هزار شغل در استان ایجاد شده است.
امسال ۳۵ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در بیستمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که به ریاست بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و فرمانداران شهرستان های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد: ایجاد این میزان اشتغال در استان با توجه به شرایط تحریم ها و شیوع ویروس کرونا رقم قابل قبولی محسوب می شود.

وی عنوان کرد: براساس آمارهای امسال شهرستان های سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی و صحنه بیشترین میزان اشتغال زایی را در بین شهرستان های استان تاکنون دارند.

مختار احمدی در خصوص پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا نیز گفت: تاکنون در حمایت از 23 هزار و 203 فرصت شغلی در قالب 21 هزار واحد کسب و کار  ، 175 میلیارد تومان توسط بانک ها و موسسات عامل پرداخت شده است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه مدیران برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا برنامه داشته باشند، گفت: مدیران به صورت ویژه برای حمایت از کسب و کار افرادی که به منظور حفظ سلامت جامعه تعطیل شده‌اند، برنامه داشته باشند.

وی همچنین اظهارکرد: بر اساس تصمیمات جدید، دولت در ۱۴ بند حمایت از کسب و کارها را در دستور کار قرار داده است اما به غیر از این ۱۴ بند نیز بانک ها تا جایی که می توانند برنامه های حمایتی را در دستور کار قرار دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که کمیته امداد سال گذشته بیشترین آمار اشتغالزایی را در کرمانشاه محقق کرد، افزود: انتظار داریم سیستم بانکی همچون سال قبل برای اشتغالزایی در کنار کمیته امداد قرار بگیرند.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۸,۴۴۸
کلیدواژه ها: مختار احمدی، شورای اشتغال استان کرمانشاه، تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا,سامانه رصد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید