۳۰۶ هزار نفر در خراسان شمالی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون ۱۰۲ هزار و ۷۰۰ نفر بیمه شده اصلی در استان هستند که در مجموع بیش از ۳۰۶ هزار نفر از جمعیت این خطه زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.
۳۰۶ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی  خراسان شمالی، سیداحمد سیدی با بیان اینکه در برابر هر ۵.۷ نفر بیمه شده در استان یک نفر مستمری دریافت می کند، گفت: این شاخص در کشور  ۴.۵ به یک است.  

وی  اظهار کرد: هر چه این عدد بیشتر باشد به نفع سازمان است اگر تعداد مستمربگیران زیاد شود رشد مصارف را خواهیم داشت.
سیدی افزود: اگر رونق اقتصادی در استان مناسب باشد ضریب پوشش بیمه ای نیز مناسب خواهد شد و در نهایت به ضریب پشتیبانی استان کمک خواهد کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی بر اشتغال پایدار در استان تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم با ایجاد شغل تعداد بیمه شده ها را افزایش دهیم،  شرایط مطلوب و عادی ضریب پشتیبانی بیمه تامین اجتماعی هشت به یک است.
وی تصریح کرد:  ۱۷ هزار و ۸۰ نفر از هم استانی ها بازنشسته و مستمری بگیر هستند و با احتساب افراد تحت تکفل به ۴۵ هزار نفر می رسند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی در ادامه گفت: حدود ۲۰ درصد از کارگاه‌های فعال در این استان به دلیل فعالیت‌های غیرمجاز و زیرزمینی به ‌نوعی مرتکب فرار بیمه‌ای می‌شوند.

وی افزود: هنوز آمار دقیقی از کارگاه های فعال که فرار بیمه ای دارند، احصا نشده است اما با توجه به آمار جمعیت استان فرار بیمه ای برآورد می شود.

وی تصریح کرد: حتی برخی از مطب ها و مراکز درمانی استان نیز، برای فرار از بیمه، فهرست نیروهای خود را کامل نمی دهند و این بدان معنی است که بخشی از نیروهای فعال در مطب ها و مراکز درمانی استان نیز از بیمه برخوردار نشده و یا به طور کامل بیمه ندارند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ضریب پوشش بیمه‌ای در کشور ۴۲ درصد است که در این استان هفت درصد از این میانگین عقب است.

وی ضریب کنونی پوشش بیمه ای خراسان شمالی را ۳۵ درصد عنوان و بیان کرد: در این شاخص از کشور عقب هستیم که باید تلاش کنیم تا به متوسط این شاخص در کشور برسیم، جذب کارفرمایان فرار بیمه ای می تواند این شاخص  را ارتقا دهد.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۸,۵۰۲
کلیدواژه ها: بیمه تامین اجتماعی,خراسان شمالی,بازنشستگان,مستمری بگیران,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید