فعالیت هیات‌های حل اختلاف کارگری در قزوین متوقف شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر حضور یک سوم کارکنان در مناطق قرمز، فعالیت هیات‌های تشخیص و حل اختلاف کار استان تا ۱۴ آذرماه سال جاری متوقف شد.
فعالیت هیات‌های حل اختلاف کارگری در قزوین متوقف شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،رضا گروسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت:یکی از مهم‌ترین رسالت‌های این اداره، رسیدگی به دعاوی و اختلافات کارگری و کارفرمایی، صیانت از نیروی انسانی شاغل در بنگاه‌ها و حل و فصل مشکلات مابین این دو گروه است.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت استان از نظر کرونا به منظور اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با این بیماری از هیات‌های تشخیص و حل اختلاف استان درخواست کردیم فعالیت خود را در شهرهای مناطق قرمز به مدت دو هفته متوقف کنند.

گروسی گفت: به پرونده‌هایی که در این مدت متوقف شده‌اند بعد از اتمام مدت اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا در وقت فوق العاده رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از پایان این مدت، تمدید این دوره تابع سیاست‌های اعلامی از سوی ستاد مقابله با بیماری کرونا است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در این مراجع، گفت: میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در هیات تشخیص در مقایسه با چهار ماه اول سال جاری از ۳۸ روز به ۲۳ روز کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در هیات حل اختلاف استان از ۶۵ روز به ۳۶ روز در چهارماه دوم سال رسید.

گروسی عنوان کرد: رسیدگی سریع به پرونده‌ها و جلوگیری از تضییع حقوق کارگران و کارفرمایان از سیاست‌های اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است که با تاکید بر حل ‌و فصل دعاوی به شکل سازشی پیگیری و اجرا می‌شود.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
کد خبر : ۲۲۸,۵۴۰
کلیدواژه ها: فعالیت هیات‌های حل اختلاف کارگری ,قزوین,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید