بیش از ۱۹ هزار شغل در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: ۱۹ هزار و ۴۳۱ فرصت شغلی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در مناطق زلزله زده این استان ایجاد شد.
بیش از ۱۹ هزار شغل در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی با بیان اینکه صد درصد اعتبار اختصاصی برای ایجاد اشتغال در مناطق زلزله زده کرمانشاه جذب شده است، افزود: ۶۰۰ میلیارد تومان برای این میزان اشتغال به ۱۷ هزار و ۳۸۰ طرح اشتغال‌زا پرداخت شده است.

وی اظهارکرد: این میزان تسهیلات ارزان قیمت به ۱۰ شهرستان زلزله زده استان کرمانشاه در سال ۹۶ از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت ۴ بانک و موسسه عامل اختصاص یافت.

عزیزی گفت: با وقوع زلزله ۷.۳ دهم ریشتری ۲۱ آبان ماه ۹۶ و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که تهدید زلزله را به فرصت تبدیل نمایید و با پیشنهاد و پیگیری های استاندار کرمانشاه و موافقت هیات دولت، شورای عالی اشتغال، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت این اعتبار به کرمانشاه اختصاص یافت.

وی ادامه داد: طبق «سند جامع اشتغال استان کرمانشاه» نرخ بیکاری این استان در سال ۹۸ باید سه درصد، در سال ۹۹، ۲ درصد و در سال ۱۴۰۰ یک درصد کاهش پیدا کند تا به میانگین کشوری برسد. کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در سال گذشته محقق شده اما اکنون باید منتظر ادامه این کاهش در پایان امسال و سال آینده باشیم.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۸,۶۲۶
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,تسهیلات اشتغال مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید