مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: کارآفرینی عامل کلیدی و سازو کار اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در نشست صمیمی با کارآفرینان گفت: از آنجایی که کارآفرین سمبل تلاش و موفقیت است پس می توان کارآفرینی را یک عامل کلیدی برای سازو کار اقتصادی دانست.
توسعه کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان سعیدمازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان ، در خصوص اهمیت کارآفرینی و توسعه آن،گفت:  کارآفرینی بعنوان راهکاری موثر در ایجاد اشتغال مولد و پایدار بوده وهمچنین  موجب افزایش سرمایه گذاری و سود آوری در کشور می شود.

وی همچنین استفاده از توان و ظرفیت بالای کانون و مراکز مشاوره کارآفرینی دارای مجوز استان در کارگروههای تخصصی مرتبط را نیاز استان دانست.

موسی بی باک مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کارو کار و رفاه اجتماعی استان گلستان،  ضمن تبریک فرا رسیدن هفته جهانی کارآفرینی ، اهداف و وظایف کانون کارآفرینی و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ، و نقش موثر  آنها در ارتقاء و توسعه فرهنگ کارآفرینی استان ، را تشریح کرد.

در ادامه جلسه غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان ، به بیان پتانسیل و ظرفیت بالای پارک علم و فناوری استان در زمینه هایی چون: ارائه انواع آموزشهای تخصصی به نوآوران و صاحبان ایده و کارآفرین، حمایتهای مالی و غیرمالی از استارت آپهاو مشاغل نوپا  و دانش بنیان، پرداخت .

وی  افزود : پارک برای تعامل هرچه بیشتر با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مراکز مرتبط با حوزه کارآفرینی دارای مجوز از آن اداره کل  ،آمادگی لازم را دارد.

در ادامه  کارآفرینان راهکارهای خود را در خصوص ایجاد ارتباط معنادار و پایدار بین فعالیتهای کارآفرینانه، فضای کسب و کار و تولید با استفاده از توان وتخصص  مشاورین مراکز مشاوره کارآفرینی به متقاضیان در خصوص مباحث قانونی و حقوقی و ارائه راهکارهای تامین مالی طرحهای نوآورانه، بیان کردند.
۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۲۸,۶۹۲
کلیدواژه ها: توسعه,کارآفرینی,اقتصاد,هفته جهانی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید